| Andy40 a întrebat:

Salut happy prieteni!
Am sa va prezint problema mea.Eu sunt Andy si am 16 ani si de ceva timp fac dragoste cu o fata de 15 ani. Ehh stiu si eu ca o sa imi spuneti de la varstele astea. Raspunsul meu categoric va fi "da, este viata mea si fac ce ma taie capul", fac dragoste neprotejat de 2 ani cu mai multe fete de la varsta de 14 ani si nu a ramas nici 1 gravida cu mine deoarece eu ma bazez pe mine, stiu sa imi controlez corpul sa spun asa, nu ma excit mai deloc. A devenit pentru mine ceva obisnuit si nu mai ma exci, t o sa ma luati cu lichid prejaculator, da, raspunsurile dvs sunt bune dar lichidul prejaculator contine sperma de la o ejaculare anterioara. Hai sa va spun problema mea direct la subiect am facut dragoste cu fata asta azi, ieri i s-a terminat ciclul si cand am facut dragoste cu ea am ejaculat pe halatul ei si putin pe burta ei si ce-i zic eu - stai iubi asa ca iti aduc ceva sa te stergi, iar fata cum e ea incapatanata, s-a sters cu halatul pe piele si pe halat cica au ramas picaturi de... si a dat asa incet si in jurul la vagin cu halatul, nu l-a bagat inauntru, doar s-a sters asa ca cu un servetel. Mi-a spus ea si tot ea imi spune ca nu e sigura daca s-a sters cu acea parte laughing deci poate fi in mintea ei pentru ca am intrebat-o pe loc ai simtit ca-i ceva umed sau ceva, ea a zis ca nu, dar stiti... s-o fi speriat. Dar intrebarea este alta: ce sanse ar avea sa ramana gravida daca ar fi dat cum spune ea, halatul este groshee hee are o blana asa mai groasa pe el, si din punctul meu de vedere, nu prea este posibil daca e sperma pe halat sa ramana gravida. RASPUNSURI PLZ

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a ramane insarcinata in urma unui sex intretinut in ziua urmatoare terminarii MENSTRUATIEI (si nu a CICLULUI), adica in perioada primelor 8-9 zile ale ciclului menstrual, chiar si in cazul in care sperma ESTE EJACULATA IN VAGIN din greseala sau intentionat, este de maxim 3-5% si de 1-3% intr-un caz precum cel descris in aceasta intrebare. Cu o singura conditie si anume ciclul menstrual sa fie REGULAT si lungimea CICLULUI sa fie de peste 26-27 de zile. In cazul in care ciclul menstrual este NEREGULAT, pentru a preveni formarea unei sarcini nedorite trebui ca intotdeauna sexul sa fie protejat printr-o metoda sigura/adecvata. Multa sanatate!

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu esti atat de inteligent si experimentat in ale sexului, la ce-ti mai trebuie parerea noastra?
Daca ai afisa mai putina aroganta, ai castiga mai multe in viata!

Inca nu am intalnit pe cineva sa ramana insarcinata cu servetelul, prosopul sau halatul, pentru simplu fapt ca spermatozoizii nu pot trai in mediul extern.
Apoi, fata aia nu era in perioada fertila, deci imposibil sa ramana insarcinata imediat dupa ciclul menstrual.

| mihai69 a răspuns:

Ea - nu prea are cum. Dar de halat nu bag mâna-n foc!

| Andy40 explică (pentru mihai69):

I iau vreo pastila de a 2 zi s-au nu-i nevoie? + nu stie nici sigur dac a pus halatul cum am zis eu.

| mihai69 a răspuns (pentru Andy40):

Nu e nevoie de pastile.

| GreenVoid a răspuns (pentru mihai69):

Pai daca nu e nevoie de pastile atunci esti sigur ca n are nimicwinkingN are cum sa ramana daca nu ti ai dat drumul inauntru ca nu ramai gravida prin absorbire.Ai fii stiut asta daca erai destul de dezvoltat psihic pentru a intretine relatii sexuale *** mic ce estiwinking

| mihai69 a răspuns (pentru GreenVoid):

Și de unde ai dedus tu că aș fi avut eu raporturi sexuale cu minore?!? (nu că mi-ar displace, da' orișicât...) Și mai vorbești și urât!

| GreenVoid a răspuns (pentru mihai69):

Am dedus din "eu sunt andy si am 16 ani si bla bla bla cu o fata de 14" ce altceva era de dedus?laughingSi n am vorbit uratlaughing

| mihai69 a răspuns (pentru GreenVoid):

Repet întrebarea - se pare că ai un deficit de atenție (și / sau concentrare): unde vezi tu că aș fi scris *EU* chestiile astea?!? tu nu vezi că întrebarea e pusă de alt user, căruia eu doar i-AM RĂSPUNS?!?
Și dacă zici că n-ai vorbit urât, atunci înseamnă că ești un *** mult mai mare ca mine.winking
rolling on the floor

| GreenVoid a răspuns (pentru mihai69):

Ah nu tu erai?laughing)Pai de ce mi ai raspuns ma ca eu vorbeam cu el nu cu tinelaughingNu m-am mai uitat la nume ca eram convinsa ca el mi-a raspuns doar lui ii scrisesem lol laughing Si nu l am jignit i am scris ca i un futac*os mic laughing

| mihai69 a răspuns (pentru GreenVoid):

Aha - e clar - ai deficit de atenție. Unde ai văzut tu scris la vreun răspuns de-al meu „a răspuns (pentru GreenVoid)". Evident, *înainte* să mă iei peste picior pe degeaba. Că *după aia*, ți-am răspuns de nevoie, că te-ai băgat cu mine-n seamă...
laughing

| GreenVoid a răspuns (pentru mihai69):

Hai nu fii rau acumlaughingAcum am vazut ca tu i ai raspuns tipului si am raspuns la tine da era evident ca nu vorbeam cu tine de unde sa stiu eu daca ti plac minorele?laughingScuze bagarea in seama degeaba atuncilaughing

| mihai69 a răspuns (pentru GreenVoid):

Apologies accepted!
winking

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poate sa ramana gravida. Actul sexual a avut loc imediat dupa menstruatie si in aceasta perioada nu se poate ramane gravida.

| Doub a răspuns:

Uite unde era casanova reîncarnat

| Andy40 explică (pentru Doub):

laughing 1 nu scapa! ar trebui sa ma fac ginecolog la cate intrebare despre sex am pus si cate situati de amor cu chesti din astea de sarcina am pushee hee)

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca doar s-a sters in jurul vaginului cu halatul respectiv, mai mult ca sigur, nu are nicio sansa. Sperma trebuie sa calatoreasca destul de mult ca sa poate implanta ovulul (trece prin vagin, uter ca sa ajunga in partea superioara a oviductului), ca sa ajunga de la exteriorul vaginului pana in oviduct, sansele sunt aproape egale cu 0. Pe viitor, luati-va niste servetele langa voi. happy