| Ionut2143 a întrebat:

Este ok ca o fata de 16 ani sa aiba par pe buric? Nu ii chiar puf ci niste firicele de par?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este normal insa nu tot ce este normal este si OK. Fii convins ca vor dispare deoarece fata se va epila.

| SkyPilot a răspuns:

E normal. Am vazut si mai rau. Unora le plac firele de par la fete in diferite locuri, ii excita. Nu te gandi la ce "e normal" si ce nu, pune-ti problema daca tie iti place sau nu. Nu ii spune fetei nimic, lucrurile de genul asta va pot distruge relatia.

| Aasdfghj a răspuns:

E normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este absolut normal. Cel mai probabil e de la hormoni.

| Ionut2143 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu toate au asa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionut2143):

Nu sunt sigura, nu m-am uitat la buricul altora. laughing

| Xpressurself a răspuns:

Imitatie de blanita. nu-i motiv de ingrijorare. mai degraba te deranjeaza pe tine personal datorita perfectiunii promovate in reviste si la tv. eu spun sa fii linistita si sa le lasi asa cum sunt.

| Xpressurself a răspuns (pentru Xpressurself):

Scuze Ionut, credeam ca esti fata. este ok. cum spuneam imitatie de blanita. e de la hormoni, nu-ti fa griji, tot fata ramane, nu se transforma peste noapte

| Ionut2143 explică (pentru Xpressurself):

Ma tem ca se transforma in animal laughing

| Xpressurself a răspuns (pentru Ionut2143):

happy daca te porti frumos cu ea nu cred ca mai ajungeti la faza aia. bafta