| Axel99 a întrebat:

Salut, eu si prietena mea vrem sa o "facem" weekend-ul viitor
, amandoi suntem virgini.Intrebarea mea este: e mai usor daca
dezvirginarea"penetrarea" se face fara prezervativ iar dupa
aceea folosim prezervativul? poate aparea vreo problema? ma
refer la faptul ca doar "intru" iar apoi folosesc prezervativul
. imi recomandati sa folosesc vreun lubrifiant pe baza de apa?
(ca m-am gandit si la asta). PANGLICA

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dezvirginarea este mult mai usoara si mai putin dureroasa daca folosesti prezervativ si lubrifiant. Este o prostie sa incepi fara prezervativ, fiindca pe fata o va durea mai tare si exista risc de sarcina. In plus, trebuie sa investiti serios in analize si nu va vor veni rezultatele pana in weekend.

| Nicky29 a răspuns:

Eu sunt de parere ca trebuie sa folosesti tot timpu prezervativu nu are rost sa te risti aiurea.

| Allex7 a răspuns:

Pune prezervativul din prima sa nu apara complicatii dupa aceea, Apropo spune-i la ureche ca o iubesti "happy

| MissBeer a răspuns:

E normal sa o doara. Si eu am inceput sa ma panichez un pic cand am vazut ca doare asa rau, dar am ramas "pe pozitie"happy. Poate sa doara foarte rau, mie imi dadeau lacrimile involuntar din cauza durerii si totusi sange nu a fost. Bafta. Sper sa reusiti data viitoare.

| FlorinFlorin87 a răspuns:

Raspundeti careva ca si eu sunt foarte curios

| Razvan_8261 a răspuns:

Axel.parerea mea este sa fol de la inceput prezervativ deoarece nu sti ce se poate intampla. deoarece dupa aia daca iubita ta ramane gravida amandoi plangeti.deci sfatul meu e sa fol prezervativ de la inceput si pentru ca nu o sa fie f dureros. funda?

| Axel99 explică:

Am incercat totul, prima data...am facut prea mult preludiu, vreo 3-4 ore si mie mi-a pierit cheful pana la urma, si se terminase si noaptea, iar ziua urmatoare nu puteam sa intru cu prezervativ iar ei i se facuse frica desi incercam sa o linistesc.incepuse si sa o doara si desi vroia, nu prea mai putea...de asta am decis sa folosesc lubrifiant desi cunosc faptul ca prezervativul are si el asa ceva si ma descurc destul de bine sa "ud" si fata.ea are 19 ani, ca sa nu intrebati voi, eu sunt un pic mai mic.