| Eliza1990 a întrebat:

Salut, fetelor. Voi ați trecut vreodată printr-o traumă (psihică), cum ar fi un abuz fizic, psihic șamd? Dacă da, cum ați reușit să treceți peste?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,am trecut prin mai multe,prin vointa, ambitie, rabdare si multa suferinta care ma vindecat asa cate putin, nu e usor, te baga in depresie, ai ganduri de sinucidere dar trebuie sa ai un motiv sa vrei sa traiesti, din asta inveti multe cateodata ajungi sa urasti oamenii, cel mai mult doare cand cineva isi bate joc de tine, abuzul psihic foarte greu se vindeca, mai bine cel fizic sau mai bine eviti aceste gunaoie umane si devi indiferent sa nu uitam ca iadul sunt ceilanti

| SG1995 a răspuns:

Nu, chiar dar eu as propune sa apelezi la ajutor specializat in acest sens, mai ales daca vorbim de abuz fizic sau viol.

| munteanuionvictor a răspuns:

Mi-a trecut cu timpul. Am găsit mângâiere în cercul de prieteni, amici, colegi, etc