| 2Low a întrebat:

Ati avut vreodata un moment in care ati spus "NU POT". Daca da, in ce context si cum ati reusit sa treceti peste?

Răspuns Câştigător
| Trolli a răspuns:

Da, de foarte multe ori! Nu pot sa ma arunc de pe bloc crezand ca imi vor creste aripi! E bine sa-ti cunosti limitele, asta nu te face mai slab, ci incepi sa te cunosti pe tine! Sunt foarte multe situatii in care pur si simplu nu te descurci, dar si situatii si/sau domenii in care de descurci cu brio.

7 răspunsuri:
| Happyjump a răspuns:

Da,nu sunt perfecta.

| CosminC86 a răspuns:

Nu exista "nu pot", exista "nu vreau". Si da, "nu vreau" am zis de multe ori. Mi-a zis mama sa ma duc la kaufland pentru cumparaturi si i-am zis "nu vreau".

Răspuns utilizator avertizat
| ellenandreea a răspuns:

Cand am zis ca nu pot, imediat am spus ca eu nu sunt mai fraiera ca altii si m-am incurajat ca pot in fiecare secunda. Imi spuneam in minte "hai ma ca poti, hai ca mai e putin...cum sa nu poti, esti puternica". Spuneam asta chiar daca nu credeam. Ma gandeam "cum ar fi sa am incredere in mine acum?" Si am reusit.

| Ionita_Sanda_1997 a răspuns:

Da. Am spus nu pot atunci cand mi-am dat seama ca sunt foarte slaba in fata celorlalti, mi-am dat seama atunci ca pentru a fi foarte buna, trebuie sa crezi si cu rabdare sa treci peste. Eu iti urez bafta, si iti spun sa nu te lasi batut orice ar fi!