| Hazee321 a întrebat:

Salut, fosta mea s-a despărțit în urma cu câteva zile de mine, faza e ca ea încă ma place, dar ii e frica sa nu ma piardă ca e conștienta ca o sa urmeze cândva o despărțire și ca e distanta, ne placem reciproc, dar o simt ca nu vrea sa fie cu mine din chestia asta și știu sigur ca simte ceva pentru mine, dar nu știu ce sa fac, mi-aș dori sa nu fiu luat la mișto pe subiectul asta, doar câteva sfaturi din partea unora cu experienta

1 răspuns:
| MValentin a răspuns:

Acum identifica motivul despărțirii, încearcă sa te pliezi pe insecuritatile ei si comunica mult cu ea, intreab-o direct lucruri si arata-i ca iti pasa.
Intai tu o iubești? Simti ca merita? Daca da dai tot ce ai mai bun si dovedește-i ca esti al ei.
Sfat de la mine ce am 3 ani de relatie cu o fata de la 600km, ne-am întâlnit de multe ori si la anul ne mutam împreună.