| Hazee321 a întrebat:

Salut, fosta mea s-a despărțit în urma cu câteva zile de mine, faza e ca ea încă ma place, dar ii e frica sa nu ma piardă ca prieten e conștienta ca o sa urmeze cândva o despărțire și ca e distanta, ne placem reciproc, dar o simt ca nu vrea sa fie cu mine din chestia asta și știu sigur ca simte ceva pentru mine, dar nu știu ce sa fac, mi-aș dori sa nu fiu luat la mișto pe subiectul asta, doar câteva sfaturi din partea unora cu experienta. Nu am fost mult, timp 2 săptămâni, nu sufăr sau ceva, dar ma simt prost pentru ca ne placem reciproc și nu știu ce sa fac și ea nu se accepta cu chestia asta, iar eu vreau sa vb cu ea în continuare

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e de fapt atrasă de tine, de aia s-a despărțit. dacă îi plăcea cu adevărat nu se despărțea, făcea relația să meargă. nu renunți la cineca pe care-l iubești din rahaturi de genu

| aditimus a răspuns:

Asta depinde si de ea, de exemplu si eu cand m-am despartit i-am zis sa comunicam in continuare si dupa o saptamana m-a blocat cu toate ca i-am zis ca suntem oameni maturi si ca putem sa discutam dar ea a reprosat ca o doare.

| Andreeush a răspuns:

Tu până la urmă ce vrei de la ea?
De unde ești tu sigur că ea încă te place? Poate e doar în mintea ta.

| Hazee321 explică (pentru Andreeush):

Dacă era doar în mintea mea, nu îmi spunea asta?