| Silvya18 a întrebat:

Iar am o problema cu prietenul meu...Astazi a terminat scoala (unde invata el e atlfel si azi a fost ultima zi) si eri mi-a zis ca baietii din clasa dupa ce se termina tot se duc in bar iar el o sa vina sa stea cu mine.Azi la ora 11 l-am sunat si mi-a zis ca nu ne vedem pentru ca o sa termine tirziu si ii trebuie sa plece acasa.n-am mai vorbit pina la 16:00.La 16:00 am decis sa-l sun nu a raspuns,peste putin timp iar si tot nimic,si la ora 17:00 l-am sunat si mi-a raspuns altcineva,i-am zis sa-i dea telefonul si aud vocea prietenului meu care zice :
El:Ce vrei?
Eu:Unde esti?
El:la scoala,spune repede ce vrei ca nu am timp sa pierd cu tine...
Si eu i-am inchis ;( si nu ma mai sunat.nu inteleg de ce se comporta asa.dati-mi un sfat ce sa fac? (Suntem impreuna de 2 ani)

Răspuns Câştigător
| telluno a răspuns:

Buna Silvia,
Pe multi barbati atunci cand ii suna prietena lor/nevasta lor ii deranjeaza acest lucru. Stii cum sunt baietii intre ei " iar te suna ma? ...se simtea aiurea si de aia s-a comportat asa.
Vorbeste cu el si aveti mai multa incredere unul in celalalt.
E pacat ca dintr-o prostie sa ajungeti la lucruri aiurea.
Aveti grija de voi pentru ca e foarte greu in ziua de azi sa mai gasesti cupluri fericite.
Ciao

| Criiistinutsa a răspuns (pentru telluno):

Telluno are dreptate.
L-ai deranjat pentru ca il sunai din ora in ora. Ei vor sa fie mai liberi. Nu trebuie sa ii stresam. Lasa-l ca dupa ce termina te va suna o sa vezihappy. Incearca sa nu mai insisti.happy

| telluno a răspuns (pentru Criiistinutsa):

laughing cunosc cazul sunt casatorit de 1 an si cateodata te mai superi dar nu trebuie sa le punem la suflet.viata e scurta si e; pacat sa o pierdem certandu-ne

5 răspunsuri:
| AleXzpm a răspuns:

Give him some space?

| gabby269 a răspuns:

Nu il mai stresa, cel mai bine ar fi sa nu fi geloasa din motive numai de tine stiute fara sa ai o baza.Baietii sunt baieti si nu le place sa fie sunati incontinuu.Nici tie nu ti-ar placea sa te duci undeva numai cu fetele si sa te sune"ce faci?" peste juma de ora "dar acum ce faci?" este enervant.Cand ii va fi dor de tine te va suna el fara sa incerci nici macar o data.Stii vorba aia, mai rarut ca`i mai dragut! bafta:*

| Lavinutzza a răspuns:

buna!
Deci eu cred ca atunci cand este in compania prietenilor.nu vrea sa fie deranjat.adica si pr meau se comporta urat cu mine.cand era cu prietenii lui.si ne cunoastem de 7 ani happy nu cred ca ar trebui sa iti faci griji. poate vroia doar sa nu fie deranjat. nu stiu eu asa cred.