| Sim5678 a întrebat:

Imi place de o fata care este in clasa cu mine, cred ca are prieten, dar nu stiu sigur... Totul a inceput in clasa a V, am fost nou in clasa, nu cunosteam pe nimeni. Dupa cateva zile am inceput sa-mi fac prieteni si sa imi placa de acea fata, Asa ca i-am spus in fata ca o plac, dar nu a reactionat prea pozitiv sad.

In clasa a VI la sfarsitul anului am fost in excursie cu clasa. Am jucat fantanelele si am cazut eu cu ea, dupa ce m-a pupat de 10 ori pe buze, au inceput toti din autocar sa spuna tot felul si ea a inceput sa rada big grin.

Uneori in timpul orei ma uit la ea si o vad cum se uita atent la mine, ma panichez si indrept capul in alta parte in asa sa o vad daca se mai uita.

Vreao parearea vostra daca ma place sau nu.
Si cum sa fac sa-i spun ca o plac dar nu fata in fata,
iar pe mess nu stiu ce sa-i mai spun...
Va rog Frumos.

Răspuns Câştigător
| Metempsihoza a răspuns:

Presupun ca esti intr-a 7-a din moment ce te-ai oprit cu povestitul la clasa a 6-a. Cred ca daca ai face-o sa se gandeasca putin la perioada de 2 ani de cand o placi va fi oarecum impresionata, putini baieti pastreaza o singura fata in gand atata timp. Si incearca si fizic sa te "dichisesti", ai grija cum iti faci parul; imbraca-te simplu, nu iti arata orientarile muzicale prin haine, atragerea atentiei nu e mereu ceva pozitiv; incearca sa mirosi mereu a curat, a deodorant, a sapun... poate un puf de parfum, dar nu iti recomand, e mai bine sa nu fii nici foarte pedant. Succes.