| Unicornegru22 a întrebat:

Heii TPU! De mai mult de un an imi place de un baiat.El stie ca il plac. Este din clasa alaturata,il vad in fiecare zi la scoala,pe hol,in curte. Cand ma vede nu ma saluta,ma ignora,uneori chiar ma ocoleste. Daca cineva il intreaba daca ma place el spune,,Mai bine mor singur,, *deci la fel ar fi daca l-as intreba si eu asta* sad Dar eu nu cred ca el nu simte ceva pentru mine. Intr-o excursie m-a salutat,s-a pus langa mine. Eu normal ca am inceput sa ma panichez,nu stiam ce sa mai fac. Pe hol cand e cu colegii lui se uita la mine. Si colegii mei si colegii lui stiu ca eu il plac si sunt prietena cu cateva fete din clasa lui. Totusi habar n-am daca ma place sau nu sad Cand trec pe langa el mereu ma fac cumva de ras, ori ma ascund dupa cineva *de parca nu m-ar vedea*, ori incep sa fug si sa ma imping in toti. M-am gandit sa vorbesc cu el doar ca imi este frica sa nu ma ignore sau respinga. Cum sa il fac sa ma remarce la scoala fara sa ma fac de ras? :'( Raspunsul care ma ajuta cel mai mult primeste funda

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fii sigura ca el te-a remarcat si la scoala dar, spre nenorocul tau, nu este interesat momentan de tine. Poate ca este prea mic pentru asa ceva.

| Emilian65 a răspuns:

Degeaba il placi tu, daca el nici macar nu te saluta si te ignora. Lasa-l! si gaseste-ti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.

| Doub a răspuns:

Off, serios?
Nu, tipul nu te place, treci peste, sunt atâţia băieţi faini. day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu faceam la fel ca el si eram indragostit nebuneste de o fata care proceda ca tine, dar nu simtea nimic pentru mine. Eu cred ca si lui ii este rusine sa vorbeasca cu tine de fata cu colegii vostri, spun asta pentru ca si eu faceam acelasi lucru, prinde un moment in care sa fiti doar voi doi, vorbiti, discuta-ti, imprieteniti-va, dati-va intalniri, daca merg toate astea, sigur simte ceva si el pentru tine! Succes! happy

| DevilZoneX3 a răspuns:

Hello, e nasoala treaba... dar de curiozitate, tu in ce clasa esti si el in ce clasa e?

| LishARTnam a răspuns:

In primul rand, incearca sa il saluti tu.
Gaseste ceva in comun cu el si vorbiti despre acel subiect.(Unde vrei sa te duci la liceu, facultate? ceva de genul).
De ce te-ar respinge de la o simpla conversatie?
Daca stie ca il placi, inseamna ca o sa fie ok, o sa iti ia in considerare sentimentele ca sa nu te faca sa plangi sau ceva de genul.
In al doilea rand, controleaza-ti emotiile, nu te mai panica, nu e sfarsitul lumii.
Bafta!