| Stoica_Paulica_1995 a întrebat:

Imi place de o fata din clasa si am un baiat care s-a folosit de mine cs sa ajunga la ea.
Fata aceea este cea mai desteapta din clasa si eu sunt mai destept decat el dar ea sa uita si vorbeste mai mult cu el.Ce sa fac sa o cuceresc? si.Cum sa il scot din peisaj pe el?

6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Daca e asa desteapta, inseamna ca stie ea de ce.

| DeathOfDreams a răspuns:

Nu-l poți scoate din peisaj, și oricum, asta nu-i o dovadă de inteligență.
Dacă vrei s-o cucerești, demonstrează-i că tu ești altfel.

Dacă el vorbește mai mult cu ea, atunci fă cumva ca tu să fi ăla care vorbește super mult cu ea.
Nu trebuie să te gândești să-l scoți pe el din ecuație, ci să te implici tu mult mai mult.
Propune-i să ieșiți, încearcă să-i intri cumva "sub piele"

Iar într-un final, dacă ea îl alege pe el, atunci mergi mai departe. Unele lucruri nu-s destinate să se întâmple și întotdeauna vor veni altele mai bune.

| ToKen a răspuns:

Nu esti asa destept.
Daca erai, te prindeai ca tipu' se foloseste de tine.

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Nu poti daca ea l-a ales pe el.

| Apac a răspuns:

Spune-i în față, cu niște prieteni lângă tine, că este tipa ta; dacă îți dă un răspuns de câcat sau nu se conformează imediat, arăta-ți cum stă treaba.Impunete că doar d'asta ești bărbat.

| catixdulcix a răspuns:

Asa s-a intamplat si la mine... insa iti propun sa o bagi tu in seama, daca ea nu te baga in seama (dar totusi incearca sa nu fi enervant). Spune-i complimente.Cand are nevoie de ajutor, ajut-o... Si uneori ia-o in brate (nu trebuie neaparat) Sa ii iei apararea etc. poti sa o faci geloasa vorbind cu o alta fata (insa daca e genul de persoana suparacioasa, mai bine nu) si plus alte modalitati. funda?