| CosminGrasu a întrebat:

Salut.Imi puteti explica si mie ce este sexul oral normal si anal

Răspuns Câştigător
| dallasaf a răspuns:

Sex oral:e acel tip de sex in care organele sexuale sunt excitate in gura.
Sex normal:e acel tip de sex in care penisul este introdus in vaginul femeii.
Sex anal:e acel tip de sex in care penisul este introdus in anus (fund)

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Azure a făcut un articol înteresant despre asta.
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

| CoquineNoire a răspuns (pentru OnuOnulică):

A facut copy-paste.

| Felys a răspuns:

Probabil inca nu esti la varsta care ai nevoie de asa ceva dac nu stii deja, mai asteapta sa cresti si cand vei fi destul de mare vei afla pe pielea ta ce e si de ce se fac praf toti dupa asta

| Danysan a răspuns:

Indiferent ce fel de sex ai face Important e sa o faci Protejat si cu un partener care esti sigur ca nu are nici o boala sau afectiune care ar putea sa se transmita.
1-Sexul Normal cunoscut ca si Sex Vaginal Inplica patrundere Organului copulator in Vaginul Partenerei si e Recomandat sa se faca cu protectie dar daca iti sti Bine Iubitu sau Iubita poti sa o faci si fara.
2-Sexul Oral Implica patrunderea Organului copulator in cavitatea Bucala a Partenerei sau depinde (prefer sa nu discut de exceptii)ori daca il face baiatu stimulare cu limba sau degetele a Organului Reproducator al Iubitei. Foarte mare atentie deoarece este cel mai periculos si poti sa te alegi cu afectiuni sau bacterii care odata patrunse in cavitatea Bucala sau sange pot fi devastatoare.
3.Penetrarea sexuala anala se face de catre baiat fie unei fete fie (nu discut )sa ramanem decenti totusi si sa vb de fata si baiat:Multi practica asta si trebuie sa o faca cu mare atentie.Presupune Introducerea Oraganului copulator in Regiunea Anala a partenerei.Probabil ca nu exista Barbat care nu ar vrea sa incerce asa ceva :Nu exista riscuript tine daca stii Bine partenera, poti sa ejaculezi in ea si e o senzatie unica.In ceea ce o p riveste pe ea trebuie sa te asiguri ca este Bine Lubrifiata deoarece pozitia dar si Penetrarea fortata din zona respectiva poate sa ii provoace rupturi interne sau rani care la nivelu Organelor respective sunt devastatoare. Orice tip de Hemoragie rezulatata in urma sexului de acest gen trebuie oprita imediat si se recomanda mergerea de urgenta la medic si incetarea oricaror acte sexuale de acest gen pe Viitor.

| pietrean a răspuns:

Sex normal:patrunderea penisului in vagin
Sex oral:cand il face un barbat, excitand organele sexuale ale femeii, se mu, este cunilingus.Cand o femeie, excita organul sexual masculin, se numeste felatie.
Sex anal:cand penisul patrunde in anus.
Fiecare fel de sex, are mai putine sau mai multe dezavantaje, riscuri.De aceea este recomandat sa se foloseasca prezervativul, dar inainte este RECOMANDAT SI NECESAR,SA TE INFORMEZI DESPRE TOATE CONSECINTELE.
Nu am vazut ce varsta ai, dar am considerat, ca oricat ai fi de mic, este mai corect sa te informezi intai, asa ca ti-am raspuns la intrebare.Restul,studiaza si tu, ca sa nu ajungi sa pui intrebari tampite, ca unii, care au 16-17-18 ani si habar nu au nimic despre consecintele sexului, de orice natura ar fi.

| MoxiMonny a răspuns:

Oral = gură
normal -- vagin
anal = fund

| Syela a răspuns:

laughing De ce nu cauti pe google? Nu e asa greu sa afli raspunsul (daca chiar nu sti ce inseamna asta)winking