| anonim_4396 a întrebat:

Salut, în data de 01.01. 2019 am făcut pentru prima data dragoste după 5 ani de zile fără sa ne protejam, azi în data de 6 mi-a venit menstruația, oare am rămas însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma actelor sexuale care sunt intretinute in perioada ultimelor 9-10 zile ale ciclului menstrual, adica zilele situate inainte de ziua/data de pornire a menstruatiei, formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA chiar si daca sperma a ajuns in vagin. Daca a pornit menstruatia si daca sangerarea se va desfasura la fel cu cele anterioare, inseamna ca totul este in regula si in consecinta NU trebuie sa existe nici cea mai mica ingrijorare Multa sanatate!

| Izabellamirela a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc frumos mi-ați dat o speranța mai mare de cât o aveam!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-a venit deja menstruatia... nu crezi ca-i o intrebarea fara sens?

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia nu poti fi gravida.

| Andreeush a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia ee clar ca nu esti insarcinata.

| ywar a răspuns:

Daca ai facut-o inainte de concertul de anul nou de la Viena, nu ramai insarcinata.

| Izabellamirela a răspuns:

Pai la alte femei se întâmplă să le vina peste sarcina cum o fost cazul mamei când o fost însărcinată cu mine și al cumnatei când a rămas însărcinată.

| Issabelle6789 a răspuns (pentru Izabellamirela):

E prea devreme ca sa se poata spune daca esti sau nu insarcinata.Sunt doar 6 zile...Mai asteapta?