| Shaggy1993 a întrebat:

In urma cu câteva luni am intalnit o tipa. Chiar daca inițial am vorbit sa fim prieteni, am petrecut atât de mult timp împreuna încât in cele din urma ne-am sărutat si nu doar o data. In momentul de fata ambii suntem conștienți ca suntem mai mult decât prieteni si ne si comportam ca intr-o relație.
Problema e următoarea: tipa nu dorește sa avem o relație serioasă si sa facă sex cu mine pentru ca e îndrăgostită de un tip din alt oraș cu care nu mai e împreuna, dar cu care încă comunica. Nu dorește sa încercam o relație sau sa facem sex deoarece e convinsă ca nu se va putea abtine sa se întâlnească cu subscrisul si ca in cele din urma mă va răni. In schimb își dorește sa petrecem incontinuare timp impreuna, sa mergem in vacante, ma sărută, ma atinge, dar sex nici in ruptul capului.
Ce ar trebui sa fac in situația asta din punctul Dvs de vedere? Multumesc

Răspuns Câştigător
| tup3u a răspuns:

E ca și cum ar sta la KFC dar mănâncă de la Mcdonalds happy

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa o convingi sa accepte sa intretineti partide de... petting. Astfel va ramane inocenta in continuare d.p.d.v. sexual. Bafta!

| Nemessys a răspuns:

Eu nu mi as mai bate capul cu ea, nu as rămâne nici prieten cu ea. Nu sunt de acord sa,, calce tare pe accelerație și după sa pună brusc frână ". Adică de ce s-a mai sărutat cu tine ca după sa îți spună treaba asta?
Am zis aia de mai sus deoarece nu pot sa înțeleg cum sa fii îndrăgostită de unul care se afla în alt oraș și care nu te baga în seama. Îți pierzi timpul cu o copila amice...

| Crackman a răspuns:

Pleaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"chiar dacă inițial am vorbit sa fim prieteni" - păi nu poti da vina pe ea din moment ce, tu i-ai dat de înțeles să fiți prieteni.
Daca vrei sex de la o tipa trebuie să-i dai de înțeles de la INCEPUT ce vrei de la ea, chestia cu la început prietenie după relație, după sex, nu funcționează în viața reală doar in filme romantice.Trebuie sa fi clar ce intenții ai de la ea.

Practic tu te-ai băgat singur in friendzone.

Răspuns utilizator avertizat
| Bunacfbnbv a răspuns:

Eu as zice sa ma astepti pana cand fata o sa se indragosteasca de tine si o sa uite de tipul ala