| andrey18 a întrebat:

Salut la toti!
De anul trecut, spre sfarsitul toamnei, a inceput sa-mi placa de o fata din scoala. Totul a inceput din nimic... dintr-o simpla discutie despre fete cu un prieten pe afara. Cand deodata trece fata respectiva prin faţa noastra si parca m-am desprins de restul lumii. Desi o vedeam in fiecare zi dar nu dadeam interes...
A inceput sa-mi placa din ce in ce mai tare si nu stiam cum sa-i ma apropii de ea, de fiecare data cand o vedeam simteam ceva din interiorul meu si ramaneam fara replica. Am cerut asadar ajutorul unor prieteni, printre care si o prietena de-a ei. Acesti prieteni tot imi spuneau sa vorbesc cu ea, aveam de gand sa fac asta, apoi dintr-o prostie(bausem ceva, eram intr-o excursie si na.) la adevar/provocare am recunoscut ca-mi place fata asta, toti au inceput apoi sa ma zapaceasca, in special colegii mei, apoi a aflat si ea ca o plac. E culmeawaiting... Dupa ce a aflat asta, chiar ca imi pierdusem curajul, alta prietena de-a ei spunandu-mi la inceput ca si ea ma place, peste ceva timp spunea ca nu.straight face
La ziua unui coleg chiar i-am cerut combinatia, ce credeti c-a spus? "Mi-a mai spus si "X" si i-am spus si lui ca, nu vreau sa fiu cu nimeni acum."
OFF!sad
Am incercat ceva timp sa uit(2-3 saptamani), nu am reusit, de fiecare data cand o vad apare acel ceva care ma ridica la cer...am ramas in pana de idei...eu aici am facut sa para usor, pentru mine n-a fost.
Any suggestions?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ceea ce trebuie sa faci este s-o cuceresti! Atata asteapta si ea! Fa-i curte, nu te da batut, orice fata este este placut impresionata de gesturile frumoase ale baietilor, nu numai de vorbe.Cucereste-o! Pune-ti mintea la contributie si "bate-te" cu oricine! Nu te lasa! Daca asta vrei!

6 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Conteaza ca ai facut pasul asta, putini au curaj sa recunoasca in fata celui de care sunt indragostiti sa-i ceara prietenia si in cazul asta ma refer la mine. Trebuie sa o impresionezi, cumpara`i trandafiri, bomobane sau altceva si ascundei`le prin ghiozdan si scrie`ti numele pe un biletel cand i`l pui si fara sa te vada nimeni pentru ca ori ti se strica surpriza ori te barfesc pe la spate. Fetele au perioadele lor, cand vor sa fie cu cineva cand nu. Daca o sa mai insisti o sa-ti cada in plasa si poate se indragsteste si de tine.big grin Bafta! happy

| mosu_9772 a răspuns:

Invito in oras fai multe complimente fi atent la orice expresie ar avea si explica-i ce simti spune-i toata povestea de cand iti place de ea cum ai inceput sa o placi si o sa te inteleaga bafta multa sper sa iti atingi scopul

| Dodolo a răspuns:

Ciao. interesanta poveste big grin
vreau sa te intreb atunci cand prietena ei ti-a zis ca te placea peste cam cat timp ti-a spus ca nu te mai place?
intreb pentru ca stii mai sunt fete care isi pun prietenele sa zica ca le place de cineva doar ca sa vada ce se intampla. daca timpul dintre schimbarea de sentimente e mai scurt probabil te-ai fi intrebat si tu daca nu e ceva putred
iarta-ma daca nu e una dintre acele fete, nu vreau sa o jignesc in vreun fel, doar ca asta este prima mea impresie, mai ales ca ti-a zis ca a mai intrebato cineva daca vrea sa fie cu ea si ti-a zis si numele lui.
oricum, mai am o intrebare laughing
inainte sa ii ceri combinatia ai vorbit cu ea? sa nu o fi luat prin surprindere...
incearca sa te imprietenesti cu ea, fara sa te astepti sa fii cu ea, doar din prietenie apare dragostea si dragoste cu sila nu se poate.
deci in concluzie incearca sa deveniti prieteni buni.(sfatul meu, parerea mea, tu faci ce vrei)
bafta happy

| Dodolo a răspuns:

Vai ce dragut happy pai ea cum a reactionat la cadourile tale?
incantata? emotionata? entuziasm de grad mediu? super fericita?

| andrey18 explică:

@portocală¤dolshe, da, i-am facut astfel de cadouri, dar nu ascunsebig grin. Un trandafir, bomboane, un parfum, un ingeras...Au ramas impresionate fetele din clasa mea. (lucruri care am uitat sa le mentionez in intrebarebig grin)
@Ana♥, cam da...cam prin surprindere a fost, am facut-o asa pentru ca nu mai puteam sa astept, considerasem ca am asteptat destul, dar, pentru mine merita.

| andrey18 explică:

@Ana♥, a fost impresionata si cam surprinsatongue, dar se citea pe faţa ca a fost incantatahappy