| anonim_4396 a întrebat:

Salut, maine am o convorbire cu o fata care ma ameninta cu bataie (si ea e genul de om care poate sa bata) si eu sunt fata, nu m-am batut niciodata si nu stiu la ce sa ma astept, sfaturi? Va rog insa fara sfaturi gen rezolvati prin vorbe sau chestii de genu, fetele care s au mai batut puteti sa imi dati niste sfaturi???? Multumesc, ps: am ales categoria data pentru ca e cea mai cautata

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii este indicat sa te comporti asa cum ar face o adevarata lady, care adopta calea ''diplomatica'' de a fi rezolvata starea conflictuala printr-o discutie de la egal la egal in termeni cat mai civilizati pentru a ajunge la un consens, la intelegere. Vorba proverbului : ''vorba dulce mult aduce''. Succes!

| Sofer a răspuns:

Ai supărato cu ceva de vrea sa îți dea câteva capace?

| FreedomAli a răspuns:

Îţi dai seama cât de greşit e să faci asta, nu?
Cea mai dură "bataie" pe care i-o poţi da este "ignoranţa". Oricum sigur ai în jur de 14-15 ani. aşa că. succes la a te maturiza corect şi sănătoswinking

| mariaioana289 a răspuns:

Înțeleg ce spui. Și mie imi plăcea sa ma agit cu oricine din orice-ar vârsta ta. Așa ca dacă o sa te întâlnești cu persoana aia, cel mai bine ar fi știe lângă tine o fata sau mai multe, mai "smardoaice".
Sau cum au spus și alții, vorba dulce mult aduce