| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

nu stiu de ce dar de fiecare daca cand sunt combinat cu o fata parca mi-e frica sa vorbesc, vorbesc dar cu frica de a nu o supara. nu stiu de ce, si stau si ma gandesc la un subiect sa nu cumva sa se supere sau altceva. Eu am 17 iar ea 16 ani, ea se numeste Daniela, eu Dany, suntem amandoi in zodia sagetator, si chiar imi place fata asta, suntem in acelasi liceu. Ce imi propuneti sa fac ca de inceput de relatie, multe/putine iesiri? cum pot sa fac sa fiu mai misterios? ce pot sa fac de sarbatori cu ea?

multumesc

6 răspunsuri:
| StaceyG a răspuns:

Pai... nu e pre bine sa fii timid. Fetele au nevoie de mai multe.Fie dragut cu ea, scoate-o mai des in oras.Cand o intrebi daca vrea sa iasa cu tine spune-i-o in fata nu pe mess sau la telefon.Cand esti cu o fata pe care o iubesti foarte mult incearca sa simti nu sa gandesti.Pe mine ma ajutat incearca si tu...Multa bafta!

| StreetDancer a răspuns:

Pai iti spun, nu e bine sa fii timid. Fetele au nevoie de mai mult. Fie dragut cu ea, scoate-o mai des in oras ( dar nici prea des si pentru ca poate vei deveni insistent ceea ce nu e bine ). Cand o intrebi daca vrea sa iasa cu tine spune-i-o in fata nu pe mess sau alte chestii. Nu uita sa si zambesti putin.

De sarbatori ai putea sa mergi cu ea la un chef ( daca prietenii tai fac asa ceva ) sau ati putea merge afara dupa ce se intuneca putin( dupa ora 5) si cand instalatiile de afara de craciun se aprind, cumpara-i un trandafir in acea seara si poate ii si spui ca o iubesti ( mai ales daca nu iai spus asta inca). Fetele aprecieaza mult cand le zici '' Te iubesc ''. Dar nu pe mess. Ci fata in fata.

Eu zic sa treci peste timiditate si sa fii '' the perfect guy ''.
Multa bafta! >big grin

| ShiNee a răspuns:

Mie mi se pare dragut un tip timid laughing...

da in fine

sugestie : nu stiu va puteti inscrie la un curs de dans sau ceva ce aveti in comun...si aveti inca un subiect de discutie plus ca acolo va veti apropia mai mult.

sau poti s-o intrebi pe ea ce vrea sa faceti weekendu asta ca nu e neaparat sa iei numai u decizii...

aa si app a venit iarna...va puteti duce intr-un parc faceti poze va bateti cu zapada etc.

bafta :*

| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii explică:

Teoway, daca ii pun tot pe tava ce crezi ca o sa se intample? iti spun eu, o sa o pup in dos. nu o sa mai fiu misterios si multe altele, am patit si nu vreau sa o fac din nou

| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii explică:

Mai deci ma intelegeti gresit, eu nu sunt timd, o invit cand vreau in oras, numai ca nu stiu daca e bine sa cheltiu bani degeaba caci suntem la inceput de relatie si nu vreau sa ma indragostesc de ea, cel putin inca nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti genul introvertit probabil si iti este teama sa iti arati sentimentele. Iti este frica sa nu transmiti ceva rau prin ce spui.
Probabil nici tipa nu e prea vorbareata de ai zis ca stai si te gandesti la un subiect ca nu cumva sa strici ceva. Cel mai bine ar fi sa ii spui cum te simti, poate ea te va intelege si totul va fi bine.
Daca o placi cu adevarat incearca sa o mai surprinzi din cand in cand cu cate un mic cadou, o iesire prin locurile ei preferate.