| CrushBoy89 a întrebat:

Vorbesc cu o fata de o luna si de multe ori cred ca o deranjez. Am vazut ca ii place si ei sa vorbeasca cu mine, ii place ideile mele si e impresionata de felul in care vorbesc. Am inceput sa ne cunoastem incetul cu incetul, eu deja am capatat incredere in ea, si...incep sa cred ca si ea in mine pentru ca imi spune uneori problemele ei personale. Amandoi avem aproape 17 ani, eu sunt zodia sagetator iar ea este varsator. Problema este acum ca.a inceput sa-mi fie tare drag de ea si uneori o stresez ca o caut de prea multe ori pe zi si asta o face sa-mi spuna chestia asta. Mi-a zis ca are si ea alte lucruri de facut si nu poate sa vorbeasca mereu cu mine ca o deranjez de 10 ori pe zi si ca devin stresant. Eu o inteleg perfect, si mie imi place sa fiu liber, sa nu fiu stresat dar uneori chiar exagerez si nu stiu de ce. Ceva sfaturi? Ce ar trebui sa fac? Adica..imi este frica sa nu o pierd sau sa nu se supere pe mine pentru ca este cuminte, frumoasa, amabila..inteligenta etc. O plac si..na laughing This is it. Va roog cat se poate de frumos, am nevoie de niste ajutor din partea cuiva! Multumesc anticipat! big grin

6 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Wow ce de iubire...

n-am inteles, voi doar vorbiti, de vazut va vedeti?!

| express11 a răspuns:

O stresezi.nu asta ti-a spus? daca o freci la cap de 1000 ori pe zi? o plictisesti.

| neutrino a răspuns:

Faptul ca ne place de cineva nu trebuie sa credem ca avem dreptul sa stresam persoana respective. Curteaz-o politicos, fa-i complimentele pe care le merita, invit-o in oras macar la un banal suc, dar lasa telefonul in pace.

| smartlollipop a răspuns:

Daca ei ii face placere sa vorbiti, nu cred ca o vei pierde. Doar las-o sa te contacteze ea cand are chef. Asa o stresezi si nu va mai avea chef sa vorbiti.

| Dorueraluat a răspuns:

Esti disperat, si nu o lua in nume de rau, dar cam asa patim toti cand avem un crush pe cineva happy Vorbeste cu mai multe fete in acelasi timp si vei vedea ca nu o sa mai fii asa disperat dupa una singura.

| georgianageo2010 a răspuns:

Si mie mi s-a întâmplat aceeași chestie. Trebuie sa iti cauți mai multe persoane cu care sa conversezi si sa nu te mai gândești tot timpul la ea. Eu așa am procedat si e mai ok.