| DrWhoeverIam a întrebat:

Nu stiu sigur daca am ales corect categoria, dar ma astept la un raspuns amiabil.
Ii prima data cand cer sfatul cuiva in legatura cu relatiile.(In general eu eram cel care le dadea.)
Acuma cateva zile i-am scris pe FaceBook unei fete foarte frumoasa.(La prima vedere, sincer, nici nu ma asteptasem sa ma bage in seama) Socant, ea mi-a raspuns. Am schimbat cateva vorbe, una alta si intr-un final am atipit cu telefonul in mana. A doua zi, i-am scris din nou(cerandu-mi scuze pentru ca nu i-am mai scris in seara precedenta) si am continuat sa vorbim in jur de 2-3 ore. Asa si a treia zi, doar ca a treia zi parca era ceva schimbat la felul in care scria,(Nu sunt genul care sa foloseasca multe "emoticoane" cand vorbesc cu o fata si ma astept la fel din partea ei) folosea multi ":*". Intr-o seara am iesit cu ea la plimbare.(Asta fiind la ora 19:00) Pe la ora 21:30-22:00 am inceput sa ne sarutam, toate bune si frumoase! A doua zi dupa cele intamplate, mi s-a parut ca ma evita(O sunasem de 3 ori in ziua respectiva + 1 mesaj pe facebook), cu toate astea ea nimic. Astazi ii a 4-a zi de la cele intamplate. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| SuntFataa a răspuns:

Eu sunt fata si personal si eu ma mai comportam asa cu baietii cu care nu stiam ce sa fac ( daca sa ii las sa intre in viata mea sau nu ). Probabil e nehotarata, nu stie daca sa inceapa sau nu o relatie cu tine saaauu asta e felul ei de a te refuza. Poti sa mai incerci cu cate un mesaj intr-o perioada a zilei cand crezi ca e singura. Daca tot nu iti raspunde e clar

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Reactia asta s-ar putea sa fie ca urmare a modului cum te-ai purtat cand ai fost la intalnire cu ea.

| DrWhoeverIam explică (pentru Emilian65):

Emilian65,
M-am purtat exact cum se astepta ea sa ma comport. Stiu asta pentru ca mi-a spus chiar ea la plecare. Seara a decurs perfect, exact com voiam eu. Desi nu ma asteptam ca a doua zi sa ia o intorsatura de genul.

| MidnightR a răspuns:

Pari un baiat de treaba, deci ma rog ca izolarea asta fata de tine sa fie doar pentru ca este rusinata.

| DrWhoeverIam explică (pentru MidnightR):

Merci! Ma indoiesc.Nu parea genul de fata care sa aiba inhibitii. Era genul de fata "caterincoasa", stia la gluma si nu se lasa mai prejos nicidecum genul de fata rusinoasa... Si seara, garantez ca i-a placut ei mai mult ca mine, dupa vreo 2-3 ore de sarutat continuu(I s-a pus un fix pe sarut)...

| fatacucaracter2000 a răspuns:

Pai, eu zic ca ii dai prea multa atentie, fetele nu iubesc cand primesc sute de mesaje de la un anumit baiat. Intr-un moment simplu incep sa il ingore, si asa toate povestile se termina..asta e parerea mea tu vrei toate de o data. Numai ai inceput sa vorbesti cu ea ai si iesit, ai si sarutat-o. si acum crezi ca sunteti impreuna? acum crezi ca ea e nevoita sa iti raspunda la toate mesajele? la toate apelurile? Crezi ca esti primul care vorbeste cu ea, si dupa iese la o intalnire? eu zic, ca ea are zeci ca si tine. Sfatul meu, e sa o lasi mai liber nu ii mai scrie vreo 5 zile. Daca si peste 5 zile nu primesti nici un mesaj de la ea. inseamna ca simplu te-a folosit ca sa il faca gelos pe fostul ei iubit. simplu eu cunosc genul asta de fete, si toate sunt la fel.

| DrWhoeverIam explică (pentru fatacucaracter2000):

Ai inteles total gresit! Nu i-am trimis sute de mesaje, i-am trimis un singur mesaj, nimic mai mult. Nu cam asta vrea toata lumea? Toate de o data? Nu am sarutat-o doar pentru ca eu am vrut. Tind sa cred ca ea, in momentul acela, a vrut sa ma sarute mai mult decat am vrut sa o sarut eu pe ea. Oricum, nu i-am cerut nimic, tot ce am vrut de la ea a fost sa-mi spuna in fata ce are de zis. Nu prea mai am chef sa -mi povestesc viata, si asa am trecut peste...