| coka123 a întrebat:

Salut numele meu Alex. Am 17 ani. Mie imi place de o fata, ea are tot 17 ani e in acelasi liceu cu mine. Luam acelasi autobuz.Intr-o zi mi-am luat inima indinti si i-am cerut numarul de telefon mi-a zis ca nu face asta de obicei si mi-a zis ca imi da id-ul. Mi l-a dat am si vorbit destul de mult cam o ora (1h) si dupa vreo 2 zile ma vedea imi zicea"buna", ea era cea cu initiativa. Vroiam sa incerc sa vorbesc cu ea mai mult dar era cu cateva pritene. Si dupa aceste 2 zile au mai trecut alte 2 pana azi... cand ma vede ma cam evita din priviri nu se uita deloc la mine doar atunci cand nu ma uit eu la ea, iar cand intorc privirea o intoarce si ea ma gandesc k o fi vreun semn dar de cele mai multe ori ma evita.
nu stiu eu fi frica de ceva, de mine? Va rog ajutati-ma sa inteleg si eu problema mai bine thinking

P. S. Dau funda celui care ma ajuta!'
//Multumesc anticipat

7 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

De obicei cand se discuta treaba asta intre fete ele zic "ti-a cerut asa nr? ce nesimtit, sigur vrea altceva d la tine"...Eu zic sa vorbesti tu cu ea, daca ai avut curaj sa-i ceri numarul poti merge sa vb cu ea si despre asta.I-o fi teama ca faci misto de ea.Convinge-o ca nu e asa.Demonstreaza-i ca o placi.O mica atentie (o floare, o scrisoare frumaoase) o ceva acolo, te-ar ajuta mult.Bafta!

| EuOO a răspuns:

Câte nume ai? laughing

| smilegirl a răspuns:

Salut Alex) sper ca ceea ce iti voi spune te va ajuta...am fost si eu cindva in pielea ei,sa stii ca ea nu te evita ci se teme de parca daca va face vriu-n pas tu nu vei raspunde cu aceeasi si de aceea fa tu primul pas,acum deja dupa ce v-ati scris pe net poti sa i ceri nr,sa o suni seara,sa afli mai multe despre ea intrucit daca vrea-i ceva serios)) doar cu priviri nu se face nimic! actiune tinarule deoarece totul depinde de tine! dupa ce comunici cuea deja si stii mai multe(cum e haracterul,daca merge,iti place,,daca e ceea ce cauti...)) poti sa o chemi si la o plimbare(nu uita ca in general prima intilnire trebuie sa fie una deosebit de frumoasa,, poti sa-i faci komplimente dar nu prea multe, si cel mai important sa fii tu insuti!)

| RloveS a răspuns:

Pai e posibil sa te placa. Dar nu are curajul sa iti zica. Eu zica ca mai bine iti iei tu inima in dinti si iy spui ca o placi. Si o intrebi si pe ea daca te place happy. Cel mai bine o inviti sa iesiti undeva si vorbiti linistiti.

| Fragolita a răspuns:

Pai. pff. din ce ai zis. cel mai probabil ii timida. :s si cred ca te place si ea.thinking Sper ca te-am ajutat :*

| Andreeeeeea a răspuns:

Parerea mea e ca este timida.happy
Ar trebui sa stai de vorba cu ea, sa ii spui care sunt intentiile si sentimentele tale.big grin
Daca vrei sa mai vorbim trimite-mi un mesaj cu id-ul.>big grin

| Marriaaa a răspuns:

Cu siguranta nu ii este frica de tine... Poate ca te place si ea, si a vazut ca tu nu faci primul pas si a renunta deoarece este mai timida. Incearca sa faci cumva sa o prinzi singura si sa vb [de ex: in autobuz daca nu mai sunteti cu alti prieteni sau vorbeste cu o prietena de a ei sa te ajute]. Sau daca nu, vorbeste cu ea pe mess. BAFTA :*!