| coka123 a întrebat:

Salut numele meu este Andrei. Am 17 ani. Mie imi place de o fata, ea are tot 17 ani si e in acelasi liceu cu mine. Luam acelasi autobuz.Intr-o zi mi-am luat inima in dinti si i-am cerut numarul de telefon mi-a zis ca nu face asta de obicei si mi-a zis ca imi da id-ul. Mi l-a dat am si vorbit destul de mult cam o ora (1h) si dupa vreo 2 zile ma vedea imi zicea"buna", ea era cea cu initiativa. Vroiam sa incerc sa vorbesc cu ea, dar era cu cateva pritene. Si dupa aceste 2 zile au mai trecut alte 2 pana azi... cand ma vede ma cam evita din priviri nu se uita deloc la mine doar atunci cand nu ma uit eu la ea, iar cand intorc privirea o intoarce si ea ma gandesc k o fi vreun semn dar de cele mai multe ori ma evita si cateodata mai trce pe langa mine asa cand coboram din autobuz parca nici nu ar stii ca sunt thinking

nu stiu eu fi frica de ceva, de mine? Va rog ajutati-ma sa inteleg si eu problema mai bine thinking

P. S. Dau funda celui care ma ajuta!'

//Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fata nu te cunoaste.
Ca te vede la liceu nu inseamna ca sunteti vechi cunoscuti.Si,asteapta si ea sa vada ce ai de gand sa faci.
I-ai cerut telefon,ai primit ID.E bine,putea sa te refuze.
Sa gandesti pozitiv.
Profita,deci,sa vorbesti cu ea pe mess,incearca sa te faci placut,afla ce-i place si ce nu,vezi daca pe ea o intereseaza ce-ti place tie si ce nu,fa-o sa rada,cere lamuriri sau da explicatii despre ce se intampla zilnic in autobuzul in care va vedeti,fa-i complimente mici,etc.
Mess-ul te poate ajuta foarte mult, iti poate lamuri tot, dar se pare ca nu-l prea folosesti.Incearca!
Si,in autobuz,salut-o,indiferent daca e cu prietene sau nu,si daca o vezi singura, apropie-te de ea si vorbeste-i normal!
Hai, bafta!

| vlad1887 a răspuns:

Prietene daca chiar doresti sa fi cu ea.nu stiu scoateao in oras. discutati si voi una alta.nu fi prea insistent.ca o sa iti dea cu flit.sau cum zicea si alt user.intreab-o daca are prieten sa nu stai degeaba dupa ea

| Hokko a răspuns:

Ea asteapta actiuni ceva mai concrete de la tine. Poate ar trebui sai propui sa va intilniti(daca iti place cu adevarat de ea). Sau poate are pe altcineva. intreab-o singur, vorbiti mai deschis ) succese

| Bebe1 a răspuns:

Mie de exemplu cand imi place un baiat, ma starui sa par mai indiferenta, asta o fac toate fetele, deoarece baiatul sa nu`si dea seama ca-mi place, eu sunt de parere ca asta face si ea, incearca tu sa te apropii de ea.sa vorbesti cu ea.succese