| Alin1995312 a întrebat:

Salut, pe data de 5 martie am avut prima relatie sexuala cu prietena mea ea fiind virgina. totul a decurs normal fara probleme. am verificat prezervativul dupa actul sexual si nu prezenta rupturi ( asta fiind primul nr) al doilea nr nu am avut timp sa il verific foarte bine pentru ca ne grabeam, m am uitat in el si continea sperma. A doua zi mi-a spus ca o doare burta foarte rau, si acum o mai daore dar nu la fel de rau, o doare din cand in cand a zis ca uneori simte ca ii vine menstruatia (ultima menstruatie a fost luna trecuta pe 26) si cand se uita nu este nimic, mi-a mai zis ca o dor sanii, si ca la inceput dupa vreo 5 zile avea greturi dimineata (1 zi sau 2). Este posibil ca prezervativul sa se fi rupt doar putin, o mica fisura si eu sa nu fi observat?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Stati linistiti, scenariile "horor" sunt doar in mintea voastra, stresul va joaca feste. Este imposibila o eventuala sarcina deoarece sexul a avut loc in perioada cu fertilitate scazuta si mai ales cu prezervativ ceea ce reduce la 0 (zero) sansele unei sarcini. Acele dureri reclamate de ea se datoreaza traumelor normale care urmeaza in cazul dezvirginarii. Menstruatia nu i-a aparut deoarece deocamdata este prea devreme aceasta in mod normal ar trebui sa-i apara cam peste 4-5 zile, momentan fiind prezenta durerea de sani care de obicei face parte din semnele premenstruale.Nu poate fi vorba de o sarcina in nici un caz. Linistiti-va. Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

E vorba de niste simptome premenstruale. Teama pe care o are (si care se apropie de paranoia), arata ca nu era foarte pregatita sa-si inceapa viata sexuala.

| jojo92 a răspuns:

Bai dar disperati mai sunteti.Nu stiti si voi ca toate prezervativele sunt testate si super verificate pana sa fie ambalate si sigilate.Prezervativul se rupe numai la tarani prosti pentru ca au copitele netaiate si il rup cant si l pun pe p....Stati linistiti daca nu sunteti tarani.