| Helin11b a întrebat:

Salut prieteni.
Am 18 ani, m-am întîlnit cu o fata 2 ani si ceva, ne-am despărțit vara asta din cauza ca a plecat la o zi de nastere si nu a vrut sa ma asculte, din aceasta cauza, ne-am certat, am numit-o curva, sliuha... am injosit-o tare tare public.
Am fost un prost si imi pare rau.
Eu de 2 luni lucrez in Londra si de o luna suntem despărțiți, in acest timp băiatul care era la ziua de nastere s-a folosit de moment ca eu am adus-o in depresie, comportament urat..am plans mult. El s-a comportat frumos, intr-un apel zilele acestea am vb cu ea, mi-a mărturisit ca a avut o aventura sexuală cu el, asta din ura si comportamentul urat care l-am avut pentru ea. Plus a spus ca el are grija de ea si se comportă frumos, insă ma iubește pe mine. I-am marturisit si eu ca am inselat-o in timp ce ne intalneam.
Ea mi-a zis ca noi sa fim impreuna trebuie sa fie un pas mare, mai mult decat intalnire si a spus de inel, ca sa fie sigura, ca ma schimb si sa fie totul bine.
Acum intreb, voi ce parere aveți? Despre mine, despre ea?
La mine o fost inșelare, dar la ea se primește ca nu?
Ce parere aveti daca gandim asa si ne schimbam, va fi totul bine?
Eu peste 6 zile plec acasa, dar ea inca va continua sa se vada cu el. Ce sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Clytia a răspuns:

Părerea mea e să nu mai țineți deloc legătura. Nu cred că se va schimba mare lucru. V-ați mințit unul pe celălalt, v-ați înjosit, jignit, și mai rău de atât, ați înșelat amandoi. De ce n-ar fi și pe viitor la fel?

| SG1995 a răspuns:

EA i-a dat papuci, deci nu se poate spune că l-a înșelat.

2 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Prietene dacă aia se întoarce la tine, e ultima proastă.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

3 prosti.
- tu
- ala cu intrebarea
- prietena-sa

Pe ce lume cretina traiesti ca daca faci ceva gresit (in cazul asta sa jignesti sau sa bati o fata) nu exista consecinte?
"Nu-ti pierde vremea" - vad ca nici macar tu nu-ti poti urmari propriile sfaturi