| Robertbosstan a întrebat:

Salut prieteni! Am nevoie de ajutor...sa va povestestesc in mare : am avut o relatie de 3 ani cu o fata, ne-am despartit ca devenisem mai indiferent zice ea...s-a cuplat cu altul, el a profitat de ea si a parasit-o. Acum, dupa vreo 6 luni s-a bagat in seama cu.mine.Mentionez ca am suferit mult dupa ea si tot mai tin la ea. Saptamana viitoare e ziua ei..sa ii cumpar vreun cadou sau sa fiu indiferent? Si ce cadou as putea sa ii dau unei foste iubite?
Merci!

Răspuns Câştigător
| LimbajulInimii a răspuns:

Salut Robert!
Soarta ne aduce sa fim cam in aceeasi situatie.Si eu am trecut prin ceva de genul asta insa respectiva inca nu "s-a bagat in seama" cu mine, inca. Eu iti pot spune un singur lucru.Ce simti tu? S-a stins vreodata dragostea pentru ea in inima ta? Inca te mai gandesti la momentele cand o sarutai, atingeai atunci cand era a ta? Daca in inima ta inca exista inseamna ca este iubire cu adevarat si merita sa lupti pentru asta.Un buchet de flori, iar daca ar fi dupa mine ceva personalizat in care subtil sa fie scris ceva din inima sau eventual o poza cu voi doi din trecut iar ca personalizat nu stiu ce sa iti propun, o perna, un tricou ceva. Insa inainte ca totul sa fie roz gandeste-te si la partea negativa, daca ea te iubea pe cat o iubesti tu de ce a plecat cu un simplu motiv de 2 bani? Mult succes. Funda?

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Parerea mea este ca dupa o relatie atat de lunga, unde clar si mai mult ca sigur a existat iubire, nu are cum sa existe prietenie. Asta este parerea mea. Si consider ca pastrand legatura cu ea, nu ti-ai face altceva decat rau.
Si in plus, dupa 3 ani nu te desparti de cineva pentru ca ti se pare tie ca a devenit indiferent. Dupa 3 ani, incerci sa repari lucrurile. Pana la urma ai un trecut cu persoana respectiva...

| neutrino a răspuns:

Cumpara-i un cadou frumos, pentru ca merita! Un lantisor din aur si un buchet mare de trandafiri: nu te va uita niciodata pentru gestul tau.
A...era sa uit: el nu a profitat fara ca ea sa accepte!

| Doub a răspuns:

Tipa te-a lăsat pentru altul şi tu vrei să-i cumperi un cadou.
Hm, vezi să nu uiţi de un buchet mare de trandafiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-i cumpara-i! Acum va fi ea cea care va profita de tine. Daca te-a salutat asta nu inseamna ca vrea sa se intoarca la tine. Poate are o parere de rau referitor la ceea ce s-@ intamplat, dar cu siguranta ii pasa mai mult de suferinta ei nu de a ta. So. Next

| MidnightR a răspuns:

Nu-i cumperi nimic, ii zici un la multi ani daca se iveste ocazia si atat.
Daca cineva te-a facut sa suferi, tu ii dai cadouri si urari de sanatate?

| Yoooy a răspuns:

Nu te uita dupa ce spun altii fiecare avem mentalitati diferite.Fa ce simti tu ca e mai bine si va fi perfect.