| adriana_1123 a întrebat:

Salut,
Pun intrebarea asta in atenta fetelor.
Curiozitatea ma face sa le intreb pe fete ce simt in timpul actului sexual, ce si ar dorii sa simta, ce pozitii prefera si ce le excita cel mai tare. E cam ciudat sa mi intreb prietena cum este asa ca fac un apel la fetele mai curajoase si dornice de explicatii. Ce simt cand sunt penetrate si cum ar prefera sa fie.Mutumesc.

8 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Mai bine iti intrebi propria prietena, crede-ma ca stiu ce spun.Fiecare fata e diferita, ce-o inebuneste pe una, o lasa rece pe alta, asa ca discutia asta nu-si prea are rostul. Daca exista comunicare intre voi, si probabil este din moment ce aveti o viata sexuala, nu ai de ce sa te simti prost ca sa o intrebi.Nu e musai sa-ti faca lista, roag-o sa te ghideze sau sa iti propuna ea ceva.Asfel o si implici mai mult in 'actiune' si va fi mai bine pentru amandoi.happy

| DevilLife a răspuns:

Pai asta depinde de felul iubitei tale. poate e tipa romantica si prefera totul lent si cu multe saruturi si mangaieri(de obicei tipul acesta de fete prefera pozitia normala ca sa isi poata tine iubitul in brate si sa il sarute;

poate e tipa salbatica si ii place sa te domine si atunci ea va fi cea care va sta deasupra sau poate chiar prefera pozitia pe la spate din picioare...

si daca e tipa dornica de senzatii tari atunci incearca capra si umeri-craci

DAR TOTUSI! fi deschis si vorbeste cu ea, nu neaparat sa o intrebi ce pozitii prefera ci deschide un subiect de genu ca ai vazut ceva pe net cu unele pozitii si atunci iti va spune ce i se pare ok de incercat si ce i se pare ciudatbig grine cel mai bine asa!

Bafta!

Pa, pa

| seawolf a răspuns:

Iei sticla de apa si o torni pe tine si mai merge si cu sapun ca sa alunce mai binerolling on the floor))

| piciuk a răspuns:

Daca nu exista comunicare intre voi, nu prea ai cum sa rezolvi chestia asta.nu toate suntem la fel. ia-o si tu la o discutie mai intima si intreab-o daca se simte bine cu tine in pat sau ce ii place sa ii faci mai mult, sau pozitiile preferate. ea stie mai bine ca noi ceea ce ii place! am avut si eu problema asta, dar pana la urma mi-am luat inima in dinti si i-am spus iubitului meu sa se "straduiasca" mai mult.winking normal ca noi atunci cand facem dragoste vrem sa simtim ca persoana respectiva ne iubeste, iar asta ne-o dovedeste prin atentia oferita in timpul actului sexual.pentru mine, una preludiul este cel mai important, cu cat durata lui e mai mare, cu atat ma simt mai bine in timpul actului sexual, imi place la nebunie sa fiu sarutata pe spate. in fine, daca te intereseaza mai multe, mai bine imi dai un mesaj privat si vorbim acolo. ca mai citesc si copii mici pe aici laughing

| adriano912 a răspuns:

Pai ma acesta...intreaba ti prietena ce i ar place, ce o excita si mai stiu eu ce alte nelamuriri ai, pentru ca nu toate fetele au aceleasi,, puncte,, sensibile. vorbeste deskis cu ea. mi se pare normal ca atunci cand ajugi sa faci sex cu ea sa si vb anumite lucruri.

| aNoNN1m a răspuns:

O pui capra si ii dai pana ii sar capacele.happy

| adriana_1123 explică:

Tu, spre exemplu, ai retineri in momentul in care faci dragoste cu prietenul tau? Ai fae ceva in plus si ai retineri.Eu am tot timpul impresia asta, desii sunt cu prietena mea de 2 ani.

| oana_4158 a răspuns:

Depinde de ficare femeie.altele vor tare, repede, altele incet si tandru, pozitii nu stiu ce sa zic... 99% din femei le place "capra", pe la spate si deasupra ca pot face cum vor ele. sa se lase cat vor, sa faca cum le place.nu stiu ce sa zic, femeilor le place sa fie sarutate pe gat, burta, lobul urechii sa fie magaiate. sper sati fiu de folos.