| goldenretriever a întrebat:

Recent m-am despartit de iubita mea. Am fost impreuna aproape 3 luni. Si imi e destul de greu sa trec peste. Eu am propus despartirea din moment ce mereu am crezut ca e ceva intre ea si un prieten comun. Practic, gelozie... dupa ce i-am propus sa ne impacam, mi-a spus ca am ranit-o... ca nu mai simte nimic si ca ma joc cu ea, desi nu am facut niciodata asta, nu am avut intentia asta. Insa mi-a zis ca tot mai tine la mine, si alti prieteni mi-au spus asta, dar nu vrea sa ne impacam. Ma gandeam sa o las o perioada de timp, la vara are un examen si se teme ca nu se poate concentra din cauza asta. Ar fi prea mult sa o las complet in pace pana dupa ce termina cu examenul, adica aproape 3 luni, dupa care sa o felicit pentru note indiferent de care ar fi acestea si sa incarc sa o fac sa ne impacam? Sau nu mai are rost?

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Gelozia e boala grea.
Ai avut argumente solide pentru a o invinovati? e clar nu, daca pana la urma vrei sa te impaci cu ea din nou.
Ai acuzato pe nedrept si e dureros sa vada ca nu ai incredere in ea.Acuma degeaba mai astepti 3 luni ca in 3 luni se pot intampla multe.
Daca o relatie de dragoste se rupe de la prima cearta nu e iubire.

| MihaiNicu23 a răspuns:

In 3 luni te poate uita, bate fierul caty e cald, mai tarziu va gasi pe altul.

| MariaShk1 a răspuns:

Las-o frate, e clar ca nu te mai vrea