| HahahaAb a întrebat:

happy Am nevoie de niste vorbe de la voi (sfaturi)
Sa va explic mai pe scurt...prietenul meu e mai mare ca mine cu 6 ani. Suntem impreuna de aproape 5 luni.
El nu stie sa-mi ofere ce vrea o copila ca mine.Adica vorbe frumoase,sa-mi spuna cat tine la mine,etc.Ok, am trecut si peste astea, am ajuns sa-l cunosc.Dar alta e problema.
La un moment dat am inceput sa nu ne mai suportam unul pe celalalt.Si s-a despartit de mine.Nu mi-a parut rau,dar nici bine. Am vrut sa incep o viata noua,pentru varsta mea,pentru ca deja am inceput sa ma simt 'adulta'.Am inceput sa ies cu altii, dar nu puteam sa nu-l mai iubesc. Dupa un weekend fara sa ne mai vorbim, luni mi-a trimis un mesaj in care spunea ca ii pare rau.El e un tip cu un orgoliu fooarte mare.Nu a vrut sa recunoasca,dar cand am stat fata in fata, nu am mai stat la discutii, ne-am pupat si de-toate.La sfatsit l-am facut sa spuna el ca vrea sa ne impacam, eu nu am spus nimic.
Inainte sa ne despartim eram tot stresata cu el, plangeam la orice facea.A fost nevoie de un dus rece! Dar acum am inceput sa-l las in pace si mi-am dat seama ca imi e mai bine asa.Tot el ma suna si vrea sa ne fie bine.
Am aflat intamplator adevaratul motiv al despartirii noastre.Prietenul lui cel mai bun(prieten si cu mine) i'a spus sa ma lase in pace, sa nu ma mai faca sa plang daca stie ca nu poate sa ma faca fericita.Si el nu a vrut sa renunte la mine.Cu impacarea asta el imi da impresia ca vrea sa incercam din nou sa fim ok.Si chiar suntem ok.Mai sunt certuri de gelozie, dar de fiecare data cand chiar credeam ca o sa ma insele(pentru ca nici eu nici el nu vrea sa incepem viata sexuala pentru binele meu)el statea potolit.Nu facea nimic cu alta. Fara sa stie el,eu stiu ce face si cu cine umba, pentru ca orasul e cam micut.
Dar chestia nasoala e ca odata ce m-a ranit cu despartirea, eu sunt din ce in ce mai nesimtita cu el.Si vad ca ma iubeste,simt,dar tot asa, nu-mi spune, dar intr-un fel imi demonstreaza asta.Acum ne-am schimbat locurile.Eu sunt aia rea! Si mi se rupe sufletul ca la anumite chestii chiar il doare,oricat ar fi el de mare, e tot un baiat pana la urma, si il doare.Nu-mi spune, dar vad.
El lucreaza pana la 5 dupa masa si noi ne vedem pe la 1 noaptea,pentru ca tatal meu inca nu stie de el,l-ar omora,pentru ca intr-un fel sunt prieteni big grin (va rog nu judecati chestia asta).La inceput era un afemeiat, fara serviciu, mama lui plecata in strainatate ii dadea tot ce avea nevoie.Si de cand e cu mine s-a angajat la o firma. Ma bucur din tot sufletul pentru el, dar ma enerveaza chestia asta.El daca vine la 1 pleaca pe la 4-5.Si asa am ajuns sa ne vedem numai in weekend straight face. Pt ca el nu poate sa tina pasul la servici, trezindu-se la 6 dimineata pentru a pleca din nou.Incerc sa fiu cat de mult posibil cu capul pe umeri si sa il inteleg, dar am nevoie cateodata sa il am langa mine. Si el nu e!
Cum nu vine la mine si nici nu-mi spune vorbe frumoase...mi-e frica sa nu il 'insel'. Il iubesc, dar e altceva...e pofta aia! >:"
Imi place mult sa ma joc cu baietii...pt ca nu stiu cum, da pe unde ma duc seara, cate 2-3 mor acolo pentru a sta langa mine.Si fara sa fac nimic.Eu sunt mai 'noua' in grup si poate din motivul acesta.
Deci...Help va rog! Ce sa faaac?
Multumesc mult de tot si va rog fara criticari urate. happy :*

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Sunt foarte multi barbati(de orice varsta)care nu stiu ce si cum sa-i ofere unei femei(de orice varsta)iubire. Unii sunt timizi altii sunt orgoliosi sau chiar educati de mamele lor sa nu-si arate iubirea, pe motiv ca nevasta i se va urca in cap.
Dar oricum ar fi, atunci cand iubesc, tot le scapa cate un gest, chiar fara sa-si dea seama.Si atunci,femeilor nu le ramane decat sa"citeasca"faptele.
E adevarat ca fiecare varsta are farmecul ei si totul,inclusiv iubirea, este privita prin prisma anilor pe care ii avem.
La varsta ta vrei sa fi rasfatata, sa te"joci"de-a iubirea si sa te simti adorata de catre prietenul tau.Dar crede-ma, ca ORICE FEMEIE vrea acest lucru, indiferent de varsta pe care o are.Si tu nu faci exceptie, dar va trebui sa cauti dovezile iubirii in alte gesturi de-ale lui.Important este sa le gasesti, sa le apreciezi, si sa te bucuri de ele.
In ce priveste faptul ca tatal tau nu stie de relatia voastra, nu lasa sa treaca prea mult timp fara sa-i spui. Putin cate putin, fa-l sa inteleaga ca intre tine si prietenul lui este ceva mai mult decat o simpla prietenie.In felul asta iti vei lua o piatra de pe suflet si vei avea si libertatea de a petrece mai mult timp cu prietenul tau.

| HahahaAb explică (pentru foxsilver):

Multumesc! happy

| foxsilver a răspuns (pentru HahahaAb):

Cu placere.Si eu iti multumesc pentru apreciere.

3 răspunsuri:
| Eusicamatat a răspuns:

Ancearca sa al antelegi e baiat are nevoie de spatiu de timp liber el te iubeste dar sti cum sunt barbatii cu orgoliul lor dar noi fetele trebuie sa fim cu capu pe umeri antelegi...dar totusi ancearca sa ai spui ce simti si poate te va antelege..bafta...fundita plzzz :*