| Daria999899 a întrebat:

Salut. Revin iar cu o întrebare: Vouă v-a afectat stresul ciclul menstrual? Ce ati făcut să vă relaxați, sa nu va mai agitați din cauza intarzierii?
Luna trecută a fost foarte stresanta. Ciclul meu este de 32-33 de zile in mod normal, uneori si de 30. Luna trecută ultima menstruație a fost pe 8 iunie. Luna asta văd că am 4 zile întârziere și nu înțeleg de ce. Nu mi-a mai întârziat atât de mult de câțiva ani. Simptome am de vreo săptămână, precum crampe, amețeli usoare, slăbiciuni, ce am de obicei înainte.
De menționat că am avut un contact sexual protejat pe 21 iunie.

Sunt in continuare cam speriată. Ar putea fi o sarcină sau se întâmplă de la stres?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dereglari hormonale

| Eibogu a răspuns:

Salut,daca contactul sexual a fost protejat la 100%, atunci nu si de ce sa iti fie frica ca ai sarcina, stresul are un rol foarte mare in viața unei femei el poate deregla foarte usor menstruația, adica sa se rețina de aceea, calmează-te ca totul o sa fie bine

| clarraxdxs a răspuns:

Hey, e de la stres. La mine s-a rezolvat. Nu te mai gandii, las o sa vina de la sine.