| Chimilica a întrebat:

Sper macar voi sa ma intelegeti.
Ma cert cu parintii mei in fiecare zii. Nu mai suport.
M-au facut curva, zdreanta, javra. Pe cand eu nu am facut nimic.
Vreau sa ma mut o perioada la o prietena sa ma linistesc. Cum sa fac asta? Lui tatal meu daca ii explic asta sigur va da in mine ca un animal. E sadic. Nu il mai suport. Om ca el nu am mai vazut. Ce pot sa fac? Ajutati-ma va implor, simt ca nu mai rezist, eram atat de fericita inainte, eram fata aceea mereu cu zambetul pe buze acum plang in fiecare zii. Funda+Vot+Datoare pe viata. crying

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Muta-te singura, nu la o prietena. Nu te pot opri daca esti majora si te intretii singura. daca nu esti majora, anunta Protectia Copilului si vei merge intr-o institutie specializata pentru copii abuzati.
Nu este o solutie sa te muti la o prietena, este ceva temporar care mai rau va agrava problema.

8 răspunsuri:
| cosminnnellu a răspuns:

Bai nu poate face asta cum sa se mute intr-o institutie pentru copii abuzati doamne fereste sa nu faci asta,cu totii avem probleme cu parintii asta e clar,pot spune ca si eu trec prin aceeasi chestie cu tine,ma fac betiv,drogat,prost in toate felurile posibile si imposibile,vrei sa stii cum sunt eu inca cu zambetu pe buze? nu ii bag in seama si nu pun la suflet,ceea ce spun ei spun fara sa gandeasca si o spun doar cand sunt suparati,dar pur si simplu nu ii ascult cand incep sa ma faca asa,u ai o problema pentru ca pui la suflet,pur si simplu nu asculta zici si u acolo``da da bine asa e`` si pleci mai departe,crede-ma pe cuvant vor regreta fiecare litera pe care ti-o spun in cuvintele alea mai tarziu,lasa-i asa rabda acum,cand va veni vremea sa le aduci un pahar cu apa sa le spui``sunt prea proasta sa va aduc ca poate ma impiedic cu el si in sparg luati-va singuri``,dar sigur asta e un fel de razbunare nu stiu daca e bine sa t formezi asa mai ales ca pari un suflet sensibil,se vede ca t ataca mult vorbele lor,dar fi sigura ca va veni si vremea ta,si ca o concluzie la toata polologhia asta a mea este ca nu ai ce face pentru ca asa cum sunt,sunt parintii tai, nu ai decat sa accepti comportamentul lor in sparanta ca isi vor reveni, da-mi un mesaj sau adauga-ma la prietenii chiar vreau sa mai vorbim sa imi spui mai multe:*

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Anunta politia si protectia copilului

| mihaela_8638 a răspuns:

Dar ei de ce se comporta asa cu tine au motive? ca doar degeaba nu cred.sadimi pare rau pai mergi la prietena ta fara s le zici lor

| roxyandreea a răspuns:

Daca au motive,lucreaza putin la comportamentul tau,daca nu au motive si se comporta in halul ala cu tine (dupa cum ai povestit suna a maltratare) si chiar ajungi la un moment sa numai rezisti incearca la protectia copilului,sau incearca sa ii infrunti! in momentul in care o sa mai vrea sa dea in tine, fi tare numai plange ci doar raspunde pe un ton apasat, tupeista spunandu-i ca gata te-ai saturat si ca daca indrazneste sa iti mai faca ceva te duci la politie. Ai sa vezi ca or sa se inmoaie pe loc pentru ca ei nu se asteapta ca tu sa iei atitudine.Multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt un fel de zdreamta si singura diferenta intre noi doi este ca eu o recunosc.

| sexxxx a răspuns:

Incearca sa te linistesti, si sa vorbesti cu ei...sa stii ca chiar imi pare rausad

| Loredana_7953 a răspuns:

E groaznic ceea ce ti se intampla! Incearca sa vorbesti cu cineva pe care simti aproape,consider ca ai si tu bunici, matusi, verisoare sau cineva din cercul familiar in care ai incredere! Sau vorbeste cu parintii tai daca nu ai nici o explicatie la ceea ce se intampla! Bafta!

| UnuAltu2000 a răspuns:

Dar tu nu ai specificat nici ce varsta ai.si oricum.nu stiu cum sunt parintii tai.dar e cam ciudat ca un parinte sa isi faca fiica curva, dreanta etc.chiar daca ar fi asa...in rest nu stiu...cauta sa ajungeti la un acord.sa fie ca inainte.dar ce s-a schimbat fata de aceea perioada cand erai fericita zii de zii?