| Kaneki96 a întrebat:

Salut, sunt Alex si am 16 ani.
As vrea sa va spun povestea mea. Eu stau mai mereu cu cel mai bun prieten al meu. Nu obisnuiesc sa stau in grupuri mixte. Amandoi avem un hobby, baschetul. Ma rog, asta nu conteaza.
Prietenul meu s-a dus vara trecuta intr-o vacanta timp de 3 saptamani. Ok, nu-i nimic in neregula dar intre timp m-am plicitisit. Am decis sa o las mai moale cu baschetul, asa ca am iesit la o plimbare singur. M-am oprit intr-un parc de langa blocul lui. Acolo era un teren de fotbal. M-am dus si m-am uitat la tipii aia cum joaca, nu sunt pasionat dar decat sa stau cu ochii in sooare...
Acolo era un fost coleg de al meu. Am vorbit vreo 10 minute. Eu dadeam sa plec. chiar cand m-am intors cu spatele sa plec, vad o fata superba. Eram efectiv fata-in-fata.
Eu: Amm. buna big grin
Ea: Buna Alex!
M-am mirat. de unde o fata ca ea sa-mi stie numele?!
Am intrebat-o putin jenat de unde ma stie, ea mi-a zis ca ne jucam amandoi cand eram mici. Ok. poate ca nu-mi aduc aminte de orice persoana cu exactitate dar de o fata asa de frumoasa nu prea cred.
Am mai vorbit. Eu eram rusinat, imi placea mult de ea happy
In timp ce vorbeam ne indreptam spre o banca. Acolo erau niste prietene de ale ei si 2 baieti (unul dintre ei imi este prieten).
Radeam mult pe acolo, imi placea.
Asa ca am decis sa merg pe acolo mai des happy Zis si facut, in fiecare zi ma duceam acolo doar s-o mai vad. M-am imprietenit cu toata lumea pe acolo. Stateam cu un baiat David, amandoi jucam Mortal Kombat asa ca n-a durat mult sa gasim un subiect de discutie. Eu cu David obisnuiam sa ne jucam fotbal, m-a contaminat si pe minelaughing)
De fiecare data cand trecea acea fata ma uitam lung la ea. iar David observat si m-a intrebat daca o plac. Eu am ras si am zis nu.
David: Ai dreptate. oricum e urata
Din cate am auzit David si acea fata nu se suporta mai deloc. Ma rog.
Ma simteam super, vorbeam cu ea, radeam si faceam de toate.Ea mi-a spus ca n-a mai intalnit un baiat asa de amuzant si de treaba happy Vorbele astea mi-au dat ambitie si am zis sa merg chiar si dupa ce prietenul meu vine din acea vacanta.
Totul a mers bine. se facuse luna August iar noi doi eram foarte apropriati. Imi si amintesc in ce zi s-a intamplat totul.
Am vorbit cu David, mi-a zis sa ne intalnim in parc pe la 17. Am ajuns mai devreme cu un sfert de ora. Nu ma asteptam sa il vad pe acolo.
M-am pus pe o banca si mi-am pus castile. Ma gandeam la ce o sa-i spun, voiam sa-i spun ca o plac, dar degeaba.
Am vazut-o tinandu-se de mana cu David.cel care mi-a zis o uraste. Amandoi zambeau. mai putin eu. Am plecat repede de acolo. nu m-au vazut. De atunci stau toate noptile si ma gandesc la ea. am incercat sa vorbesc cu ea si pe Facebook, dar vorbeste o zi, doua cu mine iar apoi numai intra o saptamana.
Am incercat sa trec peste asta. chiar cand aveam impresia ca m-a scapat de sentimentele mele fata de ea. O vad pe strada. Eu eram pe cealalta parte a trotuarului. Vine la mine si ma intreaba daca l-am vazut pe David, asta in noiembrie cu 3 luni dupa ce i-am vazut amandoi.
Ea mi-a creat o impresie destul de buna. Nu era o fata care umbla cu 50 de baieti..era timida la fel ca mine.dar totusi. aparentele inseala.
Nu pot sta nicio ora fara sa imi reamintesc fericirea din inima mea cand imi vorbea.
M-am intors la obiceiurile mele, sa ma uit la filme de groaza pana la 5 dimineata.
Nu am nicio intrebare sa va pun. vreau doar sa imi spuneti parerea voastra.
Funda? da, voi da funda sad

Scuze pentru greselile gramaticale.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Spui despre ea ca "aparentele inseala". Ce aparente? Ti-a spus sau ti-a dat vreodata de inteles ca vrea sa fie ceva intre voi? Din cate am inteles, nu in mod deosebit. S-a apropiat de tine mai mult ca prietena, ca si cunostinta.
Asta una.
Doi. INTOTDEAUNA cand un baiat si o fata se "urasc" pur si simplu fara un motiv anume, in spatele urii este o pasiune foarte puternica si ori inca nu si-au recunoscut-o nici ei unul fata de altul, ori o ascund de ochii lumii.
De cand am citit "Din cate am auzit David si acea fata nu se suporta mai deloc. Ma rog." am stiut exact care va fi deznodamantul.
Din pacate faptul ca tu o placeai pe ea, nu era similar cu faptul ca si ea avea sentimente pentru tine.
Incearca sa o uiti si sa iti vezi de pasiunile tale, de prieteni, de alte fete etc.

4 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine.
Dar ea nu stia ca o placi. Daca ii spuneai mai devreme, poate nu era cu David.

| Madesz a răspuns:

Poate era o înscenare! Da! O înscenare! Caz închis!

| slayer678 a răspuns:

Asa am patit si eu cu un baiat. e nasol. eu ti-as zice sa incerci sa stai cat mai mult cu prieteni, sa iesi cat mai des afara pentru ca nu sti niciodata de unde sare iepurele happy

| slayer678 a răspuns:

Am patit si eu asa cu un baiat. e nasol. eu ti-as zice sa iesi cat mai mult cu prieteni si pe afara pentru ca niciodata nu sti de unde sare iepurele