| DejaVu_6949 a întrebat:

sunt cu o fata de 2 ani eu am 19 ea are 20. totul mergea perfect totul era roz. dar totul s-a schimbat de aproximativ un an. de cand am plecat in afara tari noi am continuat relatia la distanta dar ca de obicei apar probleme ea e prea geloasa prea ambitioasa prea orgolioasa si din cauza asta ne certam intruna. mai ales din cauza geloziei. sa fie din cauza distantei? nu mai suport nu stiu ce sa fac.

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Spune-i mai des ca :impreuna cu ea vrei sa-ti faci un viitor frumos.in Franta(?). Spune-i ca strainele nu se uita la amaratii de romani, care nu au bani nici de chirie, darmi-te de baruri si discoteci.

| IloveME a răspuns:

J eu am patit la fel...adica am fost in locul prietenei tale.ma parasit pana la urma. iubirea si distanta t face sa fi asa! daca nu te-ar iubi si ar avea p altcineva acolo stai linistit ca nu i-ar pasa c faci. dragostea la distanta nu duce decat la despartzire.o va durea foarte tare si nu va mai avea incredere in nimeni, dar e cea mai buna solutie la o adica!

| IloveME a răspuns:

Ps.numai va distrugetzi unu p altu!

| mihaibr11 a răspuns:

Salut! E greu sa mentii o relatie la distanta, mai ales cand e prezenta o doza mare de gelozie. Vb mai des cu ea, daca se poate, vb despre viitor, fii atent, cald atunci cand vb, n-o lasa sa creada ca tu faci cine stie ce acolo, incearca sa-i mai trimiti cate-un msj...intr-un cuv, arata-i mai multa atentie decat ai face-o in mod normal. Succes

| totEU_9066 a răspuns:

Poi in primul rand e geloasa pentru ca te iubeste si eu am avut o relatie la distanta cu barbatul din povestea la care me-ai comentat
Exact cum zici tu totul era frumos roz dar ce gelozia ne facea pe amandoi sa ne pierdem increderea unul in celalalt au vroiam sa stiu ce face unde merge cu cine e si el la fel surprise vorbeam cred ca pe zi la telefon vreo 4 ore in fiecare zii big grin dar... tot parca nu era de ajuns tongue Este firesc sa fie asa nu crezi? Tu esti unde esti ea in Ro singura se poate gandii la multe cum ca ai putea avea pe alta si alte chestii de genul thinking doar ca chestiile astea va distrug pe amandoi sad ce-l mai bine e sa aveti incredere unul in celalalt. Si discuta cu ea mai calm si spune-i ''Baby take it easy tongue'' Mai bine zis Nu-i da motive de geloziebatting eyelashes ca atunci e bai mare la o femeie big grin care e indragostita devine exact cum ai descriso pe prietena ta :O
Sfatul meu este sa vb cu ea sa-i explici ca nu are motive de ce sa fie geloasa. Dar cum noi femeile nu ne multumim doar cu vorba va fi in permanenta asa pana ai sa fii langa ea aproape.
Cu alte cuvinte trebuie sa treceti si prin asta :*
sper ca te-am fost de ajutor
BAFTA

| SufleTrist a răspuns:

Laso si gaseste alta de acolo unde esti nu va mai pierdeti anii frumosi. daca nai deja alta acolo big grinbig grinbig grinbig grin