| Bitzzzz a întrebat:

Salut TPUhappy ce sfaturi imi dati pentru a numai fi atat de geloasahappy
uneori pr meu imi zice cu devin insuportabila cu atatea crize de geloziecrying
dar mie imi este teama cu ma va insela cu toate cu nu imi da nici un motiv, dar nu suport sa aud cu este vreo fta in preajma lui sau altcevacryingcrying(crying(
Din cauza geloziei ne certam f descrying eu il iubesc fff mult si nu as suporta sa il pierd pentru nimic in lumecrying

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

Ar trebuii sa il testezi, pentru a vedea tu cu ochii tai, ca poti avea incredere il el/sau nu.Depinde de rezultat.Incearca sa vezi.increderea si gelozia distrug relatiile, chair daca te doare acolo in suflet, incearca sa tii in tine sa ascunzi, pentru ca gelozia, e un sentiment de ura. si daca continui asa nu o sa mai poti da inapoi cand te va parasii, testeaza-l si convinge-te singura cum este, si sa iti intre impresia asta in cap.happy

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand te vei indragosti cu adevarat de un baiat, il vei respecta si vei avea incredere nelimitata in el. Atunci, numai ideea de gelozie ti se va parea jignitoare si murdara.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ca sa nu il pierzi trebuie sa renunti la paranoia de care dai dovada.
Nici macar nu l-ai prins cu ceva concret, totul e in capul tau si numai atat.Normal ca saracul om s-a saturat, si de aici pana la despartire e doar un singur pas.
Cine si-ar dori ca persoana iubita sa se transforme in paznic si judecator de fiecare data cand situatia devine putin tensionata.

Schimba-te, treszeste-te la realitate sau o sa-l pierzi!

| Bitzzzz explică:

Dar eu chiar sunt indragostita de aces baiat doar ca asa sunt eu f geloasacrying