| Denisa a întrebat:

Salutsad sunt foarte trista, desi poate nu e un motiv intemeiat dar uite ca sunt suparata. Eu si colegul meu suntem impreuna de ceva vreme, la scoala suntem foarte distanti, parca nici nu am fi impreuna, nu ma saruta, nu vine la mine decat daca vede ac eu nu ma duc la el si tot el se plange la o colega ca eu nu il bag in seama, etcoh go on. Ma simt foarte prost. E o relatie foarte ciudata, eu chiar tin la el dar nu stiu...imi face mai mult rau relatia asta si stiu ca si lui. Am crezut ca daca suntem impreuna vom fi toate pauzele imbratisati; nimeni nu zice sa ne "lingem" pe hol sa ne vada toti dar macar un gest. Daca eu nu ma duc la el nu vine la mine iar el se plange la fel. Credeti ca are un rost sa mai fiu cu el? Oare ne vom "reveni"? Suntem impreuna de cateva saptamani dar vorbim de cateva luni ca si cum am fi fost imp de atunci. PS: ieri ne'am certat tot pe tema ca nu am mers la el in pauze si mi-a zis ca, de fiecare data cand asculta piese triste ii dadea o lacrima. Daca ma iubeste de ce nu vine la mine?sad Sunt confuza...

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu se pune problema de despartire la voi... offf, lui ii este rusine sa vina la tine, vrea sa ii arati si tu ca vrei sa-l alintihappylove struck Fa tu primul pas si imbratiseaza-l in fiecare pauza.Sunt sigura ca va fi bine.

| gigiro a răspuns:

Sunteti prea tineri si fara minte ca sa intelegeti profunzimile unei relatii. Daca amandoi sunteti la prima relatie(sau macar unul dintre voi) e firesc sa existe stangacii de ambele parti. Baietii sunt mai confuzi ca fetele, de aceea se spune ca sunt stangaci.La scoala, e un adevarat calvar pentru un baiat cu bun simt, educat intr-un anumit spirit.De asemenea, de multe ori, evita intalnirile, pentru a evita aprecierile nesarate ale colegilor, care sunt foarte rautaciosi.Pentru a evita orice dubii, discuta deschis cu el, iat la scoala, va afisati mai putin, mai discret, mai pe furise cum se spune.

| Dizzydizz a răspuns:

Pentru ca nu te iubeste!
Nu e greu sa iti dai seama din moment ce iti da indiferenta
Uite, du-te tu de acumla el timp de 3, 4 zile si nu te mai plange ca nu vine el la tine
Dupa asta, daca face la fel si tot distant este, Lasa l cateva zile pe el sa vezi daca se apropie de tine
Iar daca nu, renunta la el nu te merita
Sincer e cel mia buna modalitate sa o scoti nla capat
Pup si ai grija

| Denisa explică:

16, 17.

| Katherine † Pierce a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el deschis.Sa nu crezi ca nu te iubeste.Saracu' poate te iubeste, dar nu stie sa iti arate asta...Asa ca arata-i tu! laughing Haide mai. Arata-i ca esti tupeista si ca s-a inselat in privinta ta cand s-a plans la acea colega.winking

| Boo a răspuns:

Poate nu are curajul necesar.thinking
apropie`te tu de el atunci.
incearca sa-ti dai seama daca si el tine la tine.
si asta prin felul in care se comporta cand sta cu tine...
nu doar ca`ti spune si tu crezi.
daca simti ca si el tine la tine atunci continuati...

| another_emo_girl a răspuns:

Se vede ca nu aveti comunisti in sc de va permiteti sa stati imbratisatilaughing

| myname1s a răspuns:

laughing)) asta cu piesele triste si lacrima e buna big grin Aproape ca l-as crede si eu :-& Oricum un lucru este cert, daca IUBESTI pe cineva, daca iti place de cineva, daca macar tii la cineva atunci cu sigurantza vrei sa fii in prezenta lui/ei cat mai mult si cred ca ai gasi chiar si cel mai banal motiv numai sa schimbi un cuvant, o privire sau o atingere cu acea persoana.
Acum depinde si de el, ce fel de personalitate are.nu stiu cati ani tu, dar oricum el este mai mare ca tine cu cel putin 2 ani as zice thinking Si apoi faza asta cu sa mergi u la el, si daca nu mergi ca nu. l bagi in seama.fie asa l.ai invatat de la inceput sa mergi numai tu la el si acum cand nu mergi.fie are el o fita, crede ca il iubesti muuuult, si zice ca tu ar trebui sa vii la el, fata sa vina la el, doar nu ar merge el la tine, nu? TU sa. l cautzi pe el, nu el pe tinewinking Dar faptul ca mai si zice ca nu mergi la el, ca nu. l bagi in seama.adica te invinuieste tot pe tine, desi el nu vine niciodata. Dar tu i.ai zis asta? l.ai intrebat de ce el nu vine deloc? l.ai intrebat de ce la scoala e asa distant? Ia sa nu mai mergi deloc.sa vezi cum va reactionawinking Tare ma tem eu ca de fiecare data cand va certatzi u doar te aperi, te motivezi si incerci sa te scoti din "atacurile" care ti le aduce el.nu i.ai zis niciodata nimic ca el de ce asa, ca cum asa, etc, etc.si asta de teama ca cine stie cum va reactiona. Ti.am zis, eu personal (si. mi pare rau ca o zic.) cred ca nu reprezintzi nici un interes pentru el, doar se "joaca" cu tine.si te face sa para ca u esti cea care vrea sa fiti impreuna, el nu oh go on ca tu te tzii dupa el, ca fetele se tzin dupa el, nu el dupa elewinking iar faza cu lacrimile e o vrajeala sa te faca pe tine sa crezi ca lui ii pasa dar u nu. ti dai interesul. vrajeala menita sa te faca pe tine in continuare sa vii la el oh go on De fapt asta nu e o relatzie, e o copilarie, o "dragoste" copilareasca cum am trait toti la o varsta mai mica, ca atunci cand ajungem la 20, 22 de ani sa ne amintim si sa radem de noi insine cat de prostutzi am fost, cat de naivi, cat de visatori, etcc, etc happy
p. s. Cati ani aveti? 15, 17?

| danutzika a răspuns:

Draga Lollipop eu una te sfatuiesc sa incetezi cu relatia asta nu-ti va aduce nimic bun, este o vorba:Nu amesteca "afacerile"in cazul tau scoala cu dragostea.ca nu iese absolut nimic; plus "fazele" pe care le face sunt doar motive, cred eu, care sa t faca sa te indepartezi de el. Poate nu are curajul sa ti dea papucii si iti cauta tie nod in papura. Sper ca ti am fost de ajutor, SPER SA TI GASESTI O PERSOANA MAI BUNA

| floflory a răspuns:

Vorbeste cu el si spui ca te deranjeaza acest lucru si ca daca el nu vine la tine nici tu nu esti obligata sa mergi tot timpul la el

| ranni a răspuns:

Ii este rusine cu tine sau nu vrea sa stie toata lumea de relatia voastra da dac apare si un bonus(alta fata in+)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei... nu stiu ce sa spun! Poate ca ii place sa fie asediat, sa vada ceilalti cat de apreciat este. DAR nu este normal sa contabilizeze cineva in relatie cine vine primul / de ce nimeni nu face niciun gest frumos. BINE ESTE sa aveti o discutie in care sa fi deschisa si sa-i spui ca tu o sa vii la el, o sa-l pupi dulcic pe obraz si ca astepti acelasi lucru de la el pauza urmatoare. Si tot asa ...pana o sa devina un gest reflex de-a merge unul catre celalalt. Vezi ce spune! Sa ai noroc si sa fi fericita! *Treaba cu piesa trista este cam trasa de par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil e mai timid sau ii place sa fie cautat...incearca sa porti o discutie serioasa cu el p tema asta.Sa aflii dc nu vine si el la tine
bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun sa porti o discutie libera cu el si sa ii spui ce te deranjeaza.Nu neaparat nu te iubeste dar poate e putin mai pudicthinking poate se simte rusinat fata de colegi.Nu stiu sper sa iei cea mai buna alegere :*.