| Machowwf a întrebat:

Salut sunt in clasa V si imi place de o fata. Ea este cam rautacioasa cu mine si cum trebuie sa procedez ca sa o impresionez si ca sa ma placa

Răspuns Câştigător
| Peentusk a răspuns:

Ma tato.nu trebuie sa ii faci nu stiu ce ca sa te placa.la inceput. daca simte (sau daca crezi ca simte) ceva, cat de putin pentru tine, atunci incearca sa vorbesti cu ea, nu ii trebuie cadouri nu stiu ce. ii trebuie doar puina atentie din partea ta...asta ii poate da de inteles ca si tie iti place de ea, si asa o sa te placa si mai mult
asa, cum ai zis tu, ca se poarta urat cu tine, inseamna ca nu te placesad, dar exista o sansa: daca se poarta urat cu tine si da un semn ca ii pare rau.atunci esti pe drumul cel bun si are nevoie doar de putina consolare, pe care, cred eu, ca o asteapta de la tine.
baftawinking

4 răspunsuri:
| aleexuţ a răspuns:

Pai, can dificila situatie dar o scoatem la capat, fara probleme. pentru ca sunt fata, as crede ca daca e mai rautacioasa, te mai tachineaza si asa mai departe... te place. daca e mai timida si sta inchisa in ea, nu isi arata sentimentele, deci sunt mari sanse sa te placa. e foarte simplu. uite ce trebuie sa faci : fai ochi dulci, uitate la ea un pic mai insistent dar nu toata ziua buna ziua pentru ca se va simti putin ciudat. cand are nevoie de ajutor incearca sa o ajuti. incearca sa te faci remarcat cand eati in preajma ei, dar nu cu cine stie ce prostie. fa glumitze amuzante pentru ca marea majoritate a fetelor apreciaza un baiat cu simtul umorului. fii atent cu ea, dar nu neaparat la scoala sa pui in practica ce ti-am spus pana aum. daca stati aproape, condu-o acasa ( o ocazie buna sa ii ceri nr de telefon si id-ul de mess daca nu-l ai ). nu-i fa cine stie ce cadouri ...cum cred unii baieti. ei cred ca daca ne aduc ceva mare, fastuos, ne simtim mai bine dar eu personal nu. daca ii faci cadouri sa fie ceva micut si cu bun gust. si daca vezi ca da semne ca iti raspunde la aceste gesturi adica si ea se uita frumos la tine, iti face ochi dulci inseamna ca te place. si, intr-o zi, insorita de preferat dar merge si cu cativa nori, intreab-o daca vrea sa se plimbe cu tine prin parc. daca nu vrea sau e ocupata, prinde-o un moment singura(dar nu la scoala) si prinde curaj si scunei ca simti ceva pentru ea si intreab-o daca si ei ii place d tine si sentimentul e reciproc sau da-i un timp de gandire. nu trebute sa iti dea un raspuns din prina asa ca ai rabdare. daca nu, puteti ramane prieteni in continuare. nu poti obliga o fata sa te placa. ai grija ce faci. bafta!winking

| aleexuţ a răspuns:

Scuze daca am gresit ortografia. ma grabeam happy

| anonimatus a răspuns:

Daca e rautacioasa cu tine te place:X

| codrut97 a răspuns:

In primul rand trebuie sa gandesti ca o fata. Ce iar place unei fete? Hmmmmm... ciocolata, florile iar unei fete ii place sa fie inteleasa. Nu trebuie sa-ti bati joc de ea pentru ca sufera, sa nu o iei la misto sau sa o lovesti. Sper sa-ti fie de ajutor.