| qwerty1234 a întrebat:

Salut, sunt indragostit de o fata de la mine din liceu dar are prieten, e cu un an mai mica decat mine. O iubesc de cateva luni, vorbim destul de des pe la scoala si pe mess si avem o relatie buna de prietenie. Sunt cateodata periode cand nu simt nimic pentru ea (timp de o zi, maxim doua) dar in marea majoritate a timpului simt ca as face orice ca sa fie cu mine. Ea se vede cu prietenul ei doar dimineata vreo 20 de minute inainte de ore pentru ca el este la alt liceu si dupa ore nu se intalnesc. Ma inteleg foarte bine cu ea si odata chiar i-am spus ca o iubesc(asta a fost dupa ce am aflat ca are prieten) si de atunci parca ne intelegem si mai bine dar totusi nu cred ca va fi prietena mea in viitorul apropiat, daca va fi vreodata. Cateodata ii mai dau mici cadouri. Vreau sa imi spuneti ce sa fac pentru ca sunt derutat, habar nu am daca sa mai sper ca poate fi prietena mea sau nu, sa o mai astept sau sa incerc sa-mi gasesc pe altcineva.

2 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Ai incercat sa o intrebi?

| ContesaSiContele a răspuns:

Eu zic sa nu iti cauti pe altcineva,continua prietenia poate ajungeti la o relatie,comporta-te frumos si fa-o sa-si doreasca sa fie cu tine,sa descopere ce calitati ai tu si ce defecte are acel baiat cu care este,poate ca nu il iubeste.
daca afli ca au o relatie de lunga durata,ca sunt de mult impreuna as zice sa nu te bagi, in schimb daca sunt de putin timp si daca el nu tine la ea, de ce sa nu te bagi tu odata ce o placi si vrei sa fie cu tine.sunt sigura ca si ea te place odata ce nu te-a distantat,sau nu se poarta rece cu tine, vorbiti mai mult stai pe langa ea dar nu fi penibil, si nici sa faci publica placerea de a fi cu ea ca poti sa iti iei bataie de la actualu...fiti prieteni pana considera ea ca nu mai vrea sa fie cu baiatu ala.asa ai cale libera
ai grija sa nu fie doar un moft ...succes