| pίTίк a întrebat:

sunt intr-o mare dilema.sunt cu un tip de 3 luni si intretinem relatii sexuale de o luna.Cand ne intalnim nu pleaca de langa mine 2 secunde.si imi arata ca ma iubeste, tot timpul imi vorbeste despre planurile de viitor pe care le are cu mine si de viata pe care o sa o traim impreuna. Dar din vina parintilor mei care nu prea imi dau voie sa ies in oras cu toate ca am 18 ani, ne vedem foarte rar(la 3 saptamani-o luna)si asta dauneaza relatiei. vorbim pe mess in fiecare zi... dar in ultima saptamana nu ma bagat in seama deloc.si cand i-am reprosat asta mi-a spus ca sunt doar idei de ale mele si ca el nu are timp sa stea tot timpul la pc sa vorbeasca cu mine. El este 1 tip mai "rece" si nu este genul care sa spuna "te iubesc" de 2-3 ori pe zi. I-am cerut sa se schimbe pentru mine, dar a spus ca asa e el si ca nu se poate schimba...
Din cauza asta intervin tot mai multe certuri intre noi.
Adevarul este ca sunt prea geloasa si imi fac tot felul de idei, dar totusi am incredere in el si sunt sigura k nu m-ar insela, dar uneori cred ca nu mai vrea sa mai fie cu mine si ca de asta nu vorbeste cu mine, cred ca ma evita...
Nu stiu ce sa mai cred...azi cred ca sunt totul pentru el si maine o sa cred ca nu ma mai vrea...sunt foarte derutata
In ultimul timp am decis sa nu ii mai cer sa se schimbe pentru ca, cu asta o sa obtin doar certuri...si sa il accept asa cum e chiar daca imi displace ideea ca el "castiga" pentru ca sunt foarte incapatanata si nu imi place sa pierd...
Voi ce credeti?
Ma iubeste sau nu?
Vrea sa fie cu mine in continuare sau s-a saturat de "mofturile" mele?
Am luat o decizie buna sau nu? Va rog dati-mi o parere care sa ma mai aduca cu picioarele pe pamant.
Va multumesc mult friends k mi-ati citit "romanul"tongue...si astept parerile voastre.
Va pup dulce:*

Răspuns Câştigător
| Farcas a răspuns:

Uite.in primul rand parerea mea este ca va intalniti rar. odata la cateva saptamani, poate chiar o luna, e putin.gandeste`te ca in alea 2-3 saptamani ati putea face foarte multe impreuna, nu doar sex.pe langa asta, in timpul cat nu va vedeti el poate flirta cu alte fete foarte usor.Mai ales daca nu esti plecata undeva, si sunteti aproape, e urat sa stie ca esti cu el si totusi nu prea. Explica`le parintilor tai ca vrei sa te intalnesti cu el, si ca odata la 3 saptamani, totusi e putin. Fa`le si lor cunostinta cu el in cazul in care nu-l cunosc si poate asa vor capata incredere in el...cheama`l pe la tine, uitati`va la un film impreuna, ocupati`va cumva timpul impreuna. Un baiat apreciaza si cel mai mic gest care il face prietena lui pentru el, chiar daca nu recunoaste.Bafta.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca tu esti excesiv de cicalitoare si prea geloasa ceea ce il oboseste si il indeparteaza de tine. E adevarat ca va vedeti cam rar, dar nici nu e normal sa ai pretentia sa vorbiti zilnic pe Ym. Asta devine rapid o corvoada si va incerca sa te evite. Mai bine du-l la parintii tai sa-l cunoasca, incearca sa faci in asa fel incat sa va vedeti o data pe saptamana (ziua, 2-3 ore in parc, la cofetarie, etc) si incearca sa nu vorbesti prea des cu el pe YM (cred ca o data pe saptamana e absolut suficient).

| Pho3nix a răspuns:

Dar parintii tai de ce nu te lasa sa iesi mai des?
vorbeste cu ei si roaga-i frumos sa te lase sa iesi mai des cu iubitul tau si spune-le parintilor ca il iubestihappy

| Parintele a răspuns:

Cred ca ai luat o decize buna cand te-ai hotarat sa nu mai incerci sa-l schimbi. Daca va fi necesar se va schimba el de la sine ca sa-ti faca pe plac. Si un sfat importatnt : daca vrei sa-l ai aproape incearca sa va intalniti mai des.macar de 2-3 ori saptamanal, altfel relatia se duce de rapa... el isi va gasi pe alta. Baietii au nevoie sa fie mai des langa persoana pe care o iubesc. vor sa iasa impreuna in oras sau la o simpla plimbare si mai ales sa faca dragoste mai deswinking

| Encore a răspuns:

Te iubeste cred, dar este foarte greu pentru o relatie sa te vezi odata la 2-3 saptamani straight face...

| canarita a răspuns:

Cand iubest pe cineva un lucru nu poti sa-l faci: sa-l ignori! Sincer si dureros, nu te iubeste, Sexul e placut cu tine, dar nu simte iubire.Ai demnitate si mergi mai departe. Ce faci cersesti iubirea pe mess? Hai sa fim seriosi, cred ca poti si meriti mai mult mai fata!

| pίTίк explică:

Yna, si la mine e tot cam la fel...suntem amandoi incapatanati si orgoliosi si partea cea mai proasta este ca nu cedam niciunul.In ultimul timp am lasat mult de la mine... dar probabil k va trebui sa mai astept...

| Ioana_8202 a răspuns:

Eu cu prietenul meu ma vad in fiecare zi...si ne certam fff des pentru ca aman2 suntem orgoliosi, gelosi, etc. l tine insa e altfel...va vedetzi ff rar si asta nu e bine...parerea mea ar fi sa il lasi p el in pace sa vezi daca o sa t sune... daca va fi interesat sa ia legatura cu tine... t vede asa disperata si profita d faptul asta... ia incearca cum zic eu... l mine a dat roade... popici

| MarYoBenucci a răspuns:

Acordati`va m-ai mult timp este greu sa te vezi 1 data la 3 saptamani m-ai ales 2 oameni care se iubesc nu este o relatie ca oricare altawinking e bine totusi ca nu va intalniti in fiecare zi... ca va plictiseati unu de altu si devenea o rutina pentru aman2oi totusi de 3-4 ori pe saptamana e bine sa te vezi cu persoana iubita
nu-i m-ai cere sa se schimbe lasa ca o sa se schimbe el cu timpu nu are cum sa fie rece dupa 7-8 luni maxim 1 an asta iti garantezwinking
have a nice day happy

| ShaKuri a răspuns:

happy. s-a plictisit baiatu. il inteleg. sta sa scrie pe mess cand ar putea sa iasa la o plimbare mai ales ca e vara. fi sigura ca e in "negocieri" cu altahappy.ciao. fi realista.

| cooola a răspuns:

Cred ca mai bine, te-ai concentra si asupra parintilor.totusi ai 18 ani.si ar trebui sa ai o anumita limita dar nici asa, incearca sa vorbesti cu iei sa le capati incredrea si sa vorbesti despre tot ce se intmpla cu tine si o sa te vezi cu iubitu in fiecare zii.

Nu ii poti cere sa se schimbe, este imposibil, si chiar daca ar vrea nu ar putea asa peste noapte sa se schimbe cat de mult te-ar iubi el, si oricum faza cu messu e cam nasoala, gandeste-te ca el te vrea langa el nu in fata monitorului, vrea sa te stranga "live "in brate nu prin >big grin