| anonim_4396 a întrebat:

Salut sunt Mia am 18 ani acum 1 saptamana am cunoscut un baiat are 24 de ani imi place foarte mult... si el ma place, din a 2 seara am avut o relatzie sexuala cu el si dupa asta inca de 2 ori ne simtim bine impreuna dar eu nu vreau sa fie numai asta intre noi vreau ceva mai serios si nu stiutiu cum sa procedez cum sa-l fac ca el sa aiba o atitudine mai serioasa fata de relatzia noastra. eu l-am intrebat pe el ce intentzii are si el a spus ca inca nu ma stie bine si adica inca nu stie. dar se va vedea. cum sa procedez eu?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este destul de dificil ca relatia voastra sa mai evolueze spre sentimente. Fiindca ati definit la inceput relatia ca fiind una bazata pe sex sportiv, fara senstimente si cea mai mare posibilitate e sa ramana asa. Nu zic ca e imposibil, dar e foarte putin probabil, fiindca genul de relatie pe care o aveti acum e foarte simpla si avantajoasa. practic va folositi fiecare de trupul celuilalt pentru a obtine placere si in rest are fiecare viata lui, fara implicatii, complicatii, etc. Intr-o relatie serioasa, partenerii se cunosc intai, ajung la anumite sentimente, la un grad de intimitate si de-abia apoi ajung in pat.
In orice caz, tu nu poti schimba regulile acum. Fie te multumesti cu relatia strict sexuala, fie rupi relatia. Daca amandoi veti simti la un moment dat ca vreti mai mult, veti vedea atunci ce aveti de facut. Dar asta se va intampla de-abia peste 5-6 luni, poate mai mult, adica la momentul in care va veti cunoaste cat de cat. In acel moment exista trei posibilitati de alegere: 1. nu va placeti reciproc mai mult ca acum, dar nici mai putin si continuati relatia strict sexuala pana unul dintre voi se plictiseste; 2. descoperiti ca va placeti mai putin sau ca v-ati plictisit si va despartiti; 3. descoperiti ca va placeti cu adevarat si va redefiniti relatia.
Dar ai rabdare sa ajungeti in momentul respectiv, nu poti cere mai mult dupa o saptamana de la stabilirea clara a unor limite.

| mgtow a răspuns:

Inca o usuratica in societate, in loc sa ai minte desteapta te-ai aruncat la p... tine-o tot asa ca faci bine.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai pretenții când tu ai cedat din a doua seară!
Într-o relație care se dorește să fie serioasă, sexul este pe ultimul loc. Trebuie să cunoști bărbatul ca și caracter, nu cum se mișcă în pat.
Lasă timpul să mai treacă și vei vedea.
Pa, pa.

| Anet a răspuns:

Lucrurile au evoluat destul de rapid intre voi si e normal ca nu va cunoasteti foarte bine.Nu prea poti face mare lucru decat sa astepti si sa vezi cum decurg lucrurile.Iti mai dau de asemenea un sfat, poti sa il iei in considerare sau nu, dar eu zic sa il mai refuzi din cand in cand cand are chef de nebunii fiindca o sa ii dai impresia ca esti genul de fata pe care o poate avea oricand vrea si nu te va considera o tipa suficient de serioasa pentru a avea o altfel de relatie decat strict sexuala cu tine si banuiesc ca nu vrei chestia astawinking. Baftatongue

| andrada a răspuns:

Buna!
Despartete de el
1. Este cu 6 ani mai mare si la 24 ani gandesti altfel decat la 18
2. Se vede ca a vrut doar sa profite de tine din moment ce tea convins din a2a seara sa te culci cu el
3. Daca a zis ca inca nu te stie bine si nu stie ce intentii are cu tine e clar ca vrea doar sa te mai culci putin cu el si apoi gata (adc gandeste-te: tea stiut destul de bine incat sa se culce cu tine dar nu indeajuns incat sa-ti spuna intentile lui)
Asta e parerea mea. Acum tu faci cum vrei dar el nu e ultimul baiat.
Bafta!

| GuessWho_8607 a răspuns:

A 2-a seara, nu prea pierzi timpul si dupa aia il intrebi ce intentii are?!
Si daca nu o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti, o sa spui ca asa suntem toti, ne batem joc...bla-bla. Adevarul e ca si voi ne ajutati sa facem asta...

| Ionica9119 a răspuns:

Ai inceput gresit. Nu trebuia sa te culci cu el. Asa sigur nu va vrea decat sa te foloseasca... Dar, bafta.

| Kalyn a răspuns:

Prima greseala a fost ca te-ai culcat cu el din prima seara...acum e cam greu sa mai reiei controlul insa trebuie sa ai putina rabdare si sa incerci sa ii faci poftele ca sa prinda un pic drag de tine si dupa aia se rezolvawinking

| Ovidiu_3146 a răspuns:

In primul rand o fata nu trebuie sa cedeze asa repede. Baiatul poate crede ca poate face la fel cu altii!
Trebuia mai intai sa-l cunosti si pe urma sa stiti ce vreti. Daca are 24 de ani, tanarul nu doreste decat mult sex, ai grija sa nu devii o folosita pe urma sa plangi ca ai pus prea mult suflet. Gandeste`te bine, sexul e placut dar are si parti negativa.