| Jasa a întrebat:

Tocmai am citit niște întrebări și răspunsuri de pe TPU și am rămas puțin perplexa. Adica... fetelor...voi vreți un iubit virgin? Vouă va place sa fiti voi alea care conduc și alea care,, il invata’’ pe el cum sa facă? Adica e normal sa fii senzuala, dar nu e asta rolul barbatului? Nu el e cel ce ar trebui sa știe mai multe legate de lucrul asta? Adica mi se pare mai sexy și incitant ca el sa fie cel ce conduce. Sunt confuza. De ce va plac virginii?

45 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multe rad de virgini nu-s apreciati deloc.

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Rade toata lumea de tine cand esti virgin, doar pe TPU cica nu rade nimeni

| Adry05 a răspuns:

DE CE GENERALIZARI DIN ASTEA STUPIDE? UNORA le-o placea, nu tuturor, terminati cu generalizarile astea, spun 3 fete ca vor iubit virgin gata, toate vrem iubit virgin

| RoCkKiD a răspuns:

Probabil ca pe aici sunt mulți oameni cu prea mult timp liber dar și un număr rezonabol de oameni care habar n-au ce tastează.

Înțeleg ca sunt mulți utilizatori tineri care au impresia ca exista legi universale ale atracției, tinute sub cheie de cei inițiați. Oameni care cred ca exista o formula sa te prinzi dacă don'soara pe care-o vezi zilnic în stația de autobuz te place, sau cum sa te imbraci/ ce trăsături sa etalezi ca să fii mai atractiv/a. Sau ce preferințe are sexul opus încât sa mergi pregatit/a la prima întâlnire.

Realitatea e ca fiecare om e diferit, exista asemănări între noi ca suntem din aceiași rasa dar nu potisa aplici aceiași măsură tuturor și sa enunti o lege cuprivire la cum sta treaba.

Exista tipe care prefera virgini, exista tipe care prefera tipi experimentați. Există tipi careprefera sâni mari și tipi care prefera sâni mici. Nu exista reguli general valabile.

| RAY a răspuns:

Dupa cum am si dovedit e doar vorba de multa ipocrizie feminina atat, in fapt ele au iubiti badboys iar cand aud de virgini fug sau le baga in zona prieteniei

| ElisaAna a răspuns (pentru RAY):

Este doar imaginatia ta de frustrat. Nb

| RAY a răspuns (pentru ElisaAna):

E virgin, super, voi fi prima, va fi un moment special si de neuitat, ma iubeste si nu vrea doar sex ( asta daca nu e atat de idiot incat sa isi faca iubita doar ca sa se dezvirgineze si dupa sa ii spuna bye)

vs

Nu cred ca niciuneia ii plac virginii in mod categoric.

fata nu juca teatru, nu e nici o imaginatie a mea, se poate vedea, ti am dovedit asta

| Jasa explică (pentru ElisaAna):

Sincer, cred ca mai frustrate sunteți voi. Nu ați reușit sa găsiți un tip ca lumea, și va băgați la virgini cu chestii de genul,, nu voi fi doar un numar’’sau,, voi fi prima lui fata’’. Chiar dacă e virgin de la prima pana la a zecea nu durează prea mult! Așa ca poți sa fii numărul 1 din 100, ca oricum același lucru e. Și dacă ești prima ce? Virginitatea nu e oricum mare lucrur.

| Plato a răspuns (pentru Jasa):

Nu toata lumea apartine domeniului public, draguto.
A incerca sa acoperi anumite regrete, printr-o sustinere insistenta, nu anuleaza greseala si nici nu lumineaza cu nimic calea respectiva. Pe scurt, daca "cineva" a fost mereu doar o statie, nu inseamna ca toate vor fi asa. Unii se mai si opresc.

| RAY a răspuns (pentru Jasa):

Astea sunt scmechere se dau asexuale dar viseaza la printul cel frumos cu bmw si banii multi, pana atunci ele ofera doar sperante prostilor care cred in ele

| ElisaAna a răspuns (pentru Jasa):

Hello, fata. Usurel papusa ce esti asa agitata? laughing)) dintre noi doua, frustrata cred ca esti tu la cum te ataci si cum raspunzi.

| Jasa explică (pentru ElisaAna):

Ți se pare ca sunt agitata? Sau e ceva nou pentru taine sa vorbești cu cineva care nu injura nici de mama nici de tata? Dar na, asta e, creierul e ceva cu (.) care nu am fost toți înzestrați. Ma cam amuza discuția asta, și eu sunt aia frustrata? Nici nu prea as avea de ce, adica viața mea e mai mult decât buna și nu are rost sa mint de îngheață apele ca vai ce ador eu baietii virgini, ca nu voi fi doar un număr și bla bla bla! Poți sa fii doar un număr oricand! Așa cum și el poate fi pentru tine!

| Jasa explică (pentru Plato):

Eu n-am niciun regret. Doar ca ce rost are sa mint, și sa ma ascund dupa măști așa cum fac toate fetele in ziua de azi, când pot sa fiu sincera? Și acum se pare ca nici sinceritatea nu mai e văzută cu ochi buni!

| Jasa explică (pentru RAY):

Dar îmi place așa cum mint toate aici de fata, și apoi eu sunt aia frustrata ca spun un adevar și nu ma ascund după măști care ar trebui sa ma facă mai cum? E destul de amuzant sa vezi așa cum incearca sa te convingă de o chestie, dar uita ca in esența și ele cred același lucru, și apoi tot tu ala prost Ramai ca ai avut curajul sa spui cu voce tare ce le place lor sa îngroape in nisip. Dar asta e, mie, ca fata îmi place sa fiu sincera, nu are rost sa fiu o dubla personalitate dar in situații diferite.

| ElisaAna a răspuns (pentru Jasa):

Dar nu inteleg de ce te iei cu atata inversunare de mine, civilizat si fara sa acuzi, sa insulti nu poti discuta? Eu doar am spus ca incerc sa privesc o parte buna in fiecare din cele doua situatii( fie ca e sau nu virgin) si nu sa ma impiedic de acest lucru atat de irelevant pentru mine din moment ce se presupune ca ne iubim. Tu ai venit sa ma faci frustrata, ipocrita, ca ador baietii virgini. Fie ma confunzi( ceea ce oricum nu are relevanta, nu ar trebui sa vorbesti asa nimanui, pana la varsta aceasta ar fi trebuit sa stii ce inseamna respectul fata de cel cu care porti o discutie), fie ai anumite frustrari de esti asa pornita asupra acestui subiect. Iar apoi draga mea, daca esti asa fericita cu viata ta, de ce ai venit acum sa arunci cu pietre in cei ce nu gandesc ca tine? Stii vorba aia, sa arunce primul piatra cel fara de pacat( ceea ce nu e si nu va fi niciodata cazul tau), de ce sa vii sa arunci cu pietre in cei virgini si in cele care ar accepta un baiat virgin dat fiind faptul ca, daca nu ai ajuns pana la concluzia asta acum, multe alte lucruri primeaza nu virginitatea. Cel mai urat lucru e sa judeci pe cei ce nu sunt ca tine, sa ii etichetezi si insulti. Dar nu, daca nu gandesc toti ca tine...toti suntem niste frustrati. Draga mea, dar cea cu gandire stricata tu esti fie ca iti convine, fie ca nu. Ai vazut si din raspunsurile precedente.

| Jasa explică (pentru ElisaAna):

Am judecat eu? Puteți sa fiti cu cine vreți, când vreți cum vreți pentru ca nu îmi pasa! Eu am doar părerea mea, alții gândesc ca mine alții nu! Asta e și Frumusețea in viața, ca nu gândim toți la fel. Și nu ți-am vorbi urat, nu te-am înjurat și nici nu te-am înjosit. Dacă voi vreți asta, va respect decizia, dar voi ați fost primele care au sarit cu gura pe mine, ca sunt o frustrata și așa mai departe. Nu am etichetat pe nimeni, nu am judecat pe nimeni, decât am avut curajul sa scriu un adevar. M-ai făcut păcătoasa. Sunt curioasa de unde ai venit cu ideea asta, având in vedere ca nici măcar nu m-ai cunoscut in realitate, ca sa poți trage o concluzie sau nu. Ai inteles greșit ceea ce am vrut eu sa spun. Sa dau un exemplu, chestia cu feminismul, sunt anumite femei care vor drepturi doar pentru fete, și altele care vor egalitate, iar feminismul se referă la egalitatea dintre bărbați și femei. Cam așa e și in cazul asta, doar ca nu e vorba de drepturi. Unele vin și iti induc chestia asta și ii judeca pe cei ce nu mai sunt virgini, iar altele susțin părerile tuturor. Nu mai raspund la ofense D-astea, poți sa dai cât spam vrei, Pa!

| Plato a răspuns (pentru Jasa):

Cand ti-ai exprimat opinia, ai avut grija s-o denigrezi pe a altora. Am vrut sa te asigur ca nu toate sunt ca tine, iar ce spui tu e adevarul TAU, nu adevarul general.
Daca te amuza asa tare, stai si razi fara sa continui sa te frustrezi ca lumea nu e de acord.
Nu poti lua pozitia de purtatoare de cuvant al femeilor, de revolutionara, de reformista doar ca vrei. E evident ca cel putin 2 femei, care ti-au raspuns aici, nu sunt de acord.

| RAY a răspuns (pentru Jasa):

Respect,multe fac video chat dar sunt sfante

| RAY a răspuns:

Jalnic dai ignore apoi jignesti )))))

| corbulalbrosu a răspuns:

Numarul fetelor care au un comportament conform cu ceea ce ai descris in aceasta constatare de-a ta, este destul de mica. Foarte rar si foarte putine fete accepta ca iubitii lor sa fie virgini sau sa fie cu totul lipsiti de o minima experienta sexuala. Dar trebuie sa stii/sa afli ca sunt si fete care simt dorinta de a fi ele... ''vioara intai'' sau sa se erijeze in... ''profe'' de sex. big grin In materie de activitate sexuala, nimic ''nu e batut in cuie'' Sanatate!

| Emma30555 a răspuns:

În general fetele vor ca el sa aibă mai multa experienta dar pana la urma toți am fost prima data virgini, nu i asa? Deci oricine începe la un moment dat viata sexuala și probabil ca prima data de regula se întâmplă să o faca cu parteneri mai experimentați decât ei. Mai sunt cazurile când amândoi sunt virgini și învață (experimentează) împreună

| PersonajFictiv a răspuns:

"În 19 Martie | Jasa explică (pentru ElisaAna):
Sincer, cred ca mai frustrate sunteți voi. Nu ați reușit sa găsiți un tip ca lumea, și va băgați la virgini "

Văd că ai un răspuns la întrebare și ești sigură pe el.
Deci, pui întrebări la care știi răspunsul dar înainte să arăți că știi răspunsul ne spui că ești confuză.
Apoi că nu ești mincinoasă.
Nu te interesează să știi răspunsul că deja îl ai, întrebarea e pusă că vrei să te iei de alea care preferă virginii, deci ai mințit.
http://beentherereadthatdotblog.files.wordpress.com/......e.net_.gif

Jon Snow era și el virgin până a dat de roșcoveața aia și a sărutat păsărica aia ca un gentleman.
S-a topit toată apoi după cock-ul lui, să vezi ce-l mai iubea.
Într-o zi când mergi la munte poate o să îți găsești și tu Jon Snow ul tau... daca deja îl ai e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câti ani ai?

| danaieladaniela a răspuns:

Si daca uni fete ii plac baietii virgini care este problema...gusturile nu se discuta

| 90210 a răspuns:

Mie imi este complet indiferent. Conteaza personalitatea. Daca el e virgin si e disperat sa faca sex de la primele intalniri mi se face scarba sincer. Dcaa nu e virgin si tot asa e disperat tot mi se face sila. In ziua de azi chiar nu mai sta nimeni sa se cunoasca asa cat de cat inainte sa sara in pat? Poate eu sunt aia ciudata...cine stie.

| IamJoKeR a răspuns (pentru 90210):

Nu esti ciudată absolut deloc

| DanyDav a răspuns:

Se pare ca a devenit un trend, tot mai multe fete vor sa fie sefe!
Oricum de cand e lumea, femeia acondus din umbra, acolo unde au libertate(exclus cele din religile gen musulmana)) fetele aleg ce vor, dar sunt situatii si situatii, stii tu unnele din interes cele care isi permit de placere si tot asa.

| Jasa explică (pentru DanyDav):

Da, dar eu ca fata nu văd niciun rost de a face chestia asta. Și acum îmi sar toate astea in cap, ca sunt eu aia frustrata și așa mai departe. Nici măcar nu înțeleg cât de mult ma amuza situația asta, acum ma critica pe mine ca am scris adevarul, iar ele care mint și ascund gunoiul sun preș, se considera niște doamne. Repet ce am mai spus: nu toți suntem înzestrați cu creier!

| Alexxiax98 a răspuns:

Pentru ca nu esti doar un numar? Pentru ca va fi mai special si mai solemn?
In plus, nu are nicio importanta, ca nimeni nu s-a nascut invatat. Nu e neaparat sa stie cineva mai multe.
Nu trebuie sa ramai perplexa ca cineva nu are aceeasi opinie ca tine. Daca-ti trebuie tauri, ia-ti tauri. Se pare ca taurii comunali nu plac tuturor, unele, printre care ma numar si eu, prefera un om a carui prezenta sa le incante. Virginitatea e un bonus, nu un impediment.

| Plato a răspuns (pentru Alexxiax98):

Pe tine te-as incuraja totusi sa te reproduci, cat mai mult. Tine-ti specia in viata.

| Alexxiax98 a răspuns (pentru Plato):

Multumesc... cred. happy

| Jasa explică (pentru Alexxiax98):

Poți sa făci sex și cu un barbat ce nu mai e virgin fără sa fii doar un număr! Poți sa pui la fel de multă dragoste in ceeea ce faci chiar dacă e sau nu virgin! Am zis eu ca nu trebuie sa aveți iubiti virgini? Acum s-au găsit toate sa îmi sara in cap. Dar aveți anumite idei fixe, ok? De ce sa fii doar un număr pentru un barbat ce nu mai e virgin dar ce iti poate deveni sot?

| Goete a răspuns (pentru Alexxiax98):

Tu ce crezi, ce e mai probabil, ca un virgin sau o virgina sa isi insele perechea, din curiozitatea normala de "cum e cu alta/altul", sau cineva care are experienta si a avut un motiv pentru care s-a oprit la acea pereche?

| Alexxiax98 a răspuns (pentru Goete):

Cineva care isi iubeste partenerul, nu va insela niciodata, indiferent de orice.

| Holiday a răspuns (pentru Alexxiax98):

"Virginitatea e un bonus, nu un impediment."

Cati virgini ai avut de stii cum sta treaba cu ei?!

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"Pe tine te-as incuraja totusi sa te reproduci, cat mai mult."

Dar sa se reproduca numai cu virgini. laughing Ma rog, fiecare cu fetisurile lui...

| Goete a răspuns (pentru Alexxiax98):

Da, da. Il iubeste dar cati ani?

| Alexxiax98 a răspuns (pentru Goete):

Cum adica cati ani? "Pana cand moartea ne va desparti".

| Emma30555 a răspuns (pentru Jasa):

Virginitatea e ceva ce o au toți înainte de începe viata sexuala, logic,, nu e nici un bonus, sau un minus, în ziua de azi putini rămân cu prima iubire, și dacă rămân foarte bine dacă rămân cu alt partener, la fel foarte bine, viata e făcută sa o trăiești asa cum e ea, sa evoluezi ca om, sa înveți cat mai multe, chestia cu virginitatea e mult prea discutata, pentru unii e un bonus pentru unii e un minus, în realitate nu e nimic de genul e doar o chestie fizică, sentimentele, caracterul și dragostea nu stau în virginitate, nu înseamnă că dacă un om e virgin e mai bun ca altul din punct de vedere moral dar nici nu înseamnă că are vreun defect. Problema e că unii se simt frustrați că sunt virgini iar alții încearcă să le ridice statuie sau îi critică pe cei ce nu mai sunt. Sa fim serioși nu e vorba despre asta, e vorba de a avea un partener de viață, unii își găsesc mai greu alții mai ușor., unii prefera să aștepte alții prefera să experimenteze

| Goete a răspuns (pentru Alexxiax98):

Hahaha

| Alexxiax98 a răspuns (pentru Goete):

Sa intreb ce e amuzant? happy

| Goete a răspuns (pentru Alexxiax98):

Nu. Vei intelege

| ElisaAna a răspuns:

Nu cred ca niciuneia ii plac virginii in mod categoric. Dar ca, pentru mine nu e un criteriu de selectie virginitatea. Si daca e, ce? Nu se presupune ca e iubire intre voi? Incerc sa privesc partra buna in fiecare dintre cele 2 situatii: fie ca e, fie ca nu e virgin.

| RAY a răspuns (pentru ElisaAna):

Tot tu mi ai scris

în 17 Martie | ElisaAna a răspuns:
Nu cred ca asta ar trebui sa fie un criteriu de selectie, sunt lucruri mai importante. Experienta sexuala se dobandeste usor. Alte deprinderi si competente, nu
Eu incerc sa privesc o parte buna in oricare din cele doua cazuri. Daca nu e virgin, super, are experienta si stie ce are de facut
E virgin, super, voi fi prima, va fi un moment special si de neuitat, ma iubeste si nu vrea doar sex ( asta daca nu e atat de idiot incat sa isi faca iubita doar ca sa se dezvirgineze si dupa sa ii spuna bye)