| EusicutineegalNOI a întrebat:

Saluthappy Tocmai mi-am "achizitionat"laughing un iubit. Problema e ca e timid si numa nu ma saruta pentru ca, incercand de 2 ori sa ma sarute mi-am tras capul(nu stiu sa sarut si mi-e rusine). Acuma nu ma saruta...probabil asteapta sa il sarut eu dar eu nu stiu. Ce sa fac? rolling eyes( 15 ani)

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai astepti. Saruturile apar intr-o relatie cand ea s-a format cat de cat, cand intre parteneri incep sa se schiteze sentimentele, intimitatea. In mod normal, dureaza 2-3 luni de la inceperea relatiei pana la primul saut, dar la varsta voastra poate dura mai mult.

| monyk a răspuns:

Buna, fa-ti curaj si saruta-l fa tu primul pas! Din moment ce e iubitul tau nu e ceva ciudat, nu doar baietii trebuie sa faca primul pas...fi cu tupeu si lasa sa vina totul de la sine, ai sa vezi ca te vei obisnui pe parcurs, poate el a crezut c anul vrei sa il saruti si asteapta sa faci tu pasulkiss...

| Barajag a răspuns:

Asa cum ti-ai achizitionat un iubit, iti poti achizitiona si un sarut.Va fi usor sa invetibig grinBafta!

| madalicious a răspuns:

Oh da! Chiar voiam sa raspund la o asemenea intrebare. De ce? Pentru ca acest caz se potriveste destul de bine cu primul meu sarut.laughing Am facut la fel ca tine dar nu s-a lasat si s-a chinuit o ora sa ma sarute.laughing
Raspunsul: El nu mai incearca sa te sarute deoarece ii este teama sa nu il respingi, dat fiind ca l-ai respins deja de 2 ori.Si el s-ar putea sa simta ca nu esti pregatita ca sa te sarute.

| HBK a răspuns:

Incearca sa faci practica pe el.Cum vrei sa inveti si sa stii daca nu incercihee hee

| OanaG a răspuns:

Dar e atat de simplu, totul vine de la sine va atingeti buzele si apoi va desfasurati cat se poate de normal, in plus ai o senzatie super faina:*
http://www.codrosu.ro/......tat-video/ ai un video jos si te invata:*
Nimeni nu s-a nascut invatat:*

| Deeiu a răspuns:

Da` nu trebuie neaparat un sarut frantuzesc(cu limba) de prima data, incearca unu` ventuzalove struck`(adica iti lipesti buzele de ale lui)
Sunt foarte dragalase si alealove struck`
tongue
Cu timpul te vei obisnui si vei ajunge la alea mai complicatehee hee
kiss

| Sice a răspuns:

Ceea ce trebuie tu sa stii este ca esecul este covorul catre succes.Chiar daca prima data nu o s-o faci cum trebuie incercand o sa ajungi foarte repede sa fii buna in domeniu. Daca nu vrei sa fii mai jos decat el sa te simti penibil ca nu stii sa saruti ii poti face un joc. Spre exemplu tu esti acea incepatoare si el este profesorul si trebuie sa te invete cum sa saruti.Fiind doar un joc, daca o sa-ti joci bine rolul o sa apari ca o persoana interesanta si in acelasi timp nu o sa-si dea seama ca nu stii sa saruti; astfel poti invata si tu.Cat despre rusine. fa-ti curaj primele dati apoi nu te va mai deranja chiar atat de tare.

| dede16 a răspuns:

Incearca prima data sa il saruti doar pe buze. Poate de acolo isi preia responsabilitatile

| Boo a răspuns:

Il saruti tu.happy
cu ocazia asta invetihappy
nu trebuie sa-ti fie fricawinking

| ////////////// a răspuns:

Deci procedezi asa, iensiti la o plimbare seara, si il cuprinzi strins il privesti in ochi si incet incet te apropii de buzele lui incepi cu un mic sarut, si incetul cu incetul il acomodezi, si spui ca sa fie cu tine un pic mai dezghetat, daca el nu poate sa inceapa unele lucruri incepele tu, toti am fost asa, curaj.

| Aly07 a răspuns:

Stii pentru a-l saruta trebuie sa gasiti si un mediu propice, unde sa fi'ti singuri, singurei si mai intai trebuie sa simti nevoia de al saruta, daca inima nu vreau nu ai ce face.
Succes happy.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunabig grin
Nu stiu ce sa zic...incearca si vezi ce sa intamplabig grin

| psycho_5607 a răspuns:

Nu trebuie sa ii aplici un sarut complicat etc. Nu e mare lucru. Incepi cu un "pupic" simplu pe buze. Apoi il faci sa dureze mai mult. Apoi poti incerc sa iti folosesti si limba. Si gata...Esti o adevarata maestra. Succes! :*

| Mr.Playb0y a răspuns:

Esti baiat?rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne...am trecut si eu prin asta! eram asa prostutza...si dupa mi-a parut f rau pentru ca m-am despartit de el. curaj, ca nu te manank nimeni! tu doar trebuie sa-l pupi pe buze si sunt sigura ca el va face restul. nu trebuie sa stii cum se saruta, pentru ca fiecare sarut este diferit si vine de la sine!

| Roberta_5503 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema cand eram dee varsta ta. Ei bine fi sincera cu el si spuine-i ca nu ai mai fost in situatia asta...si ca ai nevoie de timp pana te simti confortabil sa saruti.

| alcapone a răspuns:

Mde... el carede ca tu inca nai incaredere in el...sati ofere un sarut