| spidy a întrebat:

a little help here!
acum 3 saptamani am cunoscut o fata la facultate, si mi-a placut din prima..cred ca si ei de mine,simt ca ii place prezenta mea,sta numai pe langa mine,de cateva zile am vorbit o gramada,ne alintam, ieri cred ca ne-am privit in ochi vreo 10 min in continuu,iar eu sunt mort dupa ea,cat timp sunt cu ea la cursuri e ok eh cand ne despartim cad intr-o stare nasoala,am observat ca si ea la fel,dar nu inteleg un lucru imi zice mereu "my brother" ma gandesc ca ma vrea doar ca un "frate" sau.pur si simplu nu mai inteleg,iar eu sincer nu stiu cum sa-i spun ca imi place de ea, nu vreau sa par nici penibil! FETELOR AICI AM NEVOIE DE SFATURILE VOASTRE!happy

6 răspunsuri:
| Andandut a răspuns:

Ma regasesc in povestea voastra. Sunt sigura ca si ea te place. Eu zic sa incerci incerci sa o imbratisezi prima oara, asa cu multa dragoste. Iar daca ea iti raspunde la fel, zilele urmatoare fura-i si un sarut. happy. Si cel mai important, lasa intalnirile la facultate. Eu zic sa o inviti in oras cat mai des, sa va plimbati, sa va duceti sa mancati ceva. Incearca sa te apropii de ea cat mai mult.

| OnuOnulică a răspuns:

Pai vorbeste cu ea si duo la un suc ceva.
Bafta!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Invit-o la o prajitura si du-te si cu o floare sau cumpar-o cand esti cu ea

| irrumator30 a răspuns:

Incearca sa duci aceasta relatie intre la un nivel superior. Tot ce trebuie sa faci e sa iti faci un speech bun in care sa ii spui cat de mult tii tu la ea, si sa ii ceri o intalnire, la o plimbarica. ii iei un trandafir, obligatoriu rosu, si in timpul plimbarii, la un moment dat o iei de mana si incepis sa ii zici speech-ul. Daca reusesti sa o si saruti o data, totul e ok.

Doar prin comunicare cu ea poti afla daca ea iti impartaseste sentimentele. nu are rost sa te perpelesti degeaba!

| Alecsx25 a răspuns:

Un sfat de la un baiat :
Poate ea vede "relatia" asta ca pe o amicitie, iar tu cand ii vei spune ca-ti place de ea poate sa pierzi si legatura asta de prietenie.
Sau a-2a varianta ii place la fel de mult ca si tine, numai ca e o fire mai timida si ii e rusina sa zica.
Baftaaa!

| spidy explică (pentru Alecsx25):

La asta m-am gandit si eu..si de asta imi este teama sa-i zic..am uitat sa precizez, mai am o colega care ii place mult de mine in schimb mie nu prea imi place. faza e ca de fiecare data cand vorbesc cu aceea colega, asta devine geloasa, chiar nu mai stiu ce sa inteleg.