| Ady_4009 a întrebat:

A trecut ceva vreme de cat nu am mai scris ceva, dar am cam intrat intr-o dilemathinking Prietena mea nu este convinsa ca poate trece de le petting la dragoste. ea fiind virgina, avand o varsta de 17 ani (face 18anu asta) si suntem impreuna aproape de 2 ani. Mi-a spus ca a avut o discutie cu mama ei legata despre sex si a descurajato intr-un fel sau altul si mi-a spus ca trebuie sa mai astept.Cu toate lucrurile astea mi-a mai pus si o intrebare "Daca-mi pare rau ca nu am facut nimic pana acum?" si logic raspunsul meu a fost ca "NU". Dar cateodata imi parea rau ca nu se poate face nimic.ca deh sunt barbat am nevoie de anumite chestii.Stiu ca frumos ar fi sa o astept pe persoana de langa mine pana se simte pregatita (nici pana la 20ani)dar totusi cand iubesti pe cineva cu adevarat si-ti doresti si TU chestia intr-un fel sau altu nu stiu ce te poate retine? Nici eu nu o presez, adica sa-i zic sa facem sau sa-i dau de inteles. In fine toata chestia asta a pus un fel de semnul intrebarii sad sau poate sunt eu prea grijuliu.Idee este ca ne iubim foarte mult si ne este greu sa nu ne avem unul pe celalalt.Nu stiu ce sa fac sa zic. Voi ce ziceti? Nici nu vreau sa ajung la o despartire din cauza astasigh

5 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Intelege-o si pe ea nu e pregatita daca e crede ca nu e momentul frumos ar fi sa o astepti altfel daca va veti desparti din cauza motivului asta te va considera ca restul baietiilor adica niste obsedati dupa sex adica asteapt-o daca chiar o iubesti, asta va face diferenta dintre un baiat care o iubeste si un baiat care vrea sa profite de ea si dupa sa o lase.

| DarQueen a răspuns:

Eu zic că tu încet-încet devii obsedat de sex, adică, pun pariu că, de fiecare dată când o vezi, te gândești la sex.
Dacă tot zici că ești bărbat și ai „nevoi" speciale(ei uite că aici sânt închis mintal laughing că eu nu simt nevoia de a face sex cu prietena), există prin cluburi/baruri/bordeluri destule „parașute" gata să te satisfacă oricând.
Însă, dacă o iubești așa mult pe cât spui, o să aștepți după ea și până la 30 de ani, dacă e să fie.
În plus, trebuie să știi să apreciezi o fată, și nu văd de ce simți nevoia să îi distrugi fecioria, doar de dragul de a face sex. Crezi că o să vă meargă mai bine?
Ascultă-mă, respectă-i dorințele și nu o presa, s-ar putea să fie o greșeală imensă.
Baftă! happy

| Dany82 a răspuns:

Copilul92Ucis2011 daca as asteptadupa iubita mea sa facem sex la 30 cred ca-s muriiiiiiiiiiii

e bine ca ea vrea de acum yess yess :p

| Okami a răspuns:

Care-i graba? Asteapta pana-i pregatita! Te mananca acolo sau ce?

| B_8822 a răspuns:

Frate. esti chiar obsedat.mai ales dupa ultimul raspuns.eu in locul tau as asteptao pana cand e pregatita...ai toata viata inainte.