| cr1stoph91 a întrebat:

Acum 2 saptamani (aproximativ) am facut dragoste cu prietena mea (neprotejat) dar nu mi-am dat drumul in ea. Acum se plange ca o cam doare burta si saptamana viitoare trebuie sa ii vina stopul. Este posibil sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil da, pentru ca atunci cand faci sex te exciti si iti dai drumu oricum, asa numita " picatura placerii ". Dar poate fi foarte bine si in capul ei din cauza grijiilor si mna, un test de sarcina ar fi cel mai indicat, si burta o poate durea si pentru ca trebuie sa ii vina.

28 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Da, există și posibilitatea asta. Orice contact sexual neproteșat poate duce la apariția sarcinii, chiar dacă nu ejaculezi. Sânii pot să o doară în perioada dinaintea menstruației. dacă întârzie o săptămână e bine să facă un test de sarcină.

Răspuns utilizator avertizat
| lastOne a răspuns (pentru cr1stoph91):

Asa este, daca este insarcinata atunci nu ii mai vine menstruatia si in cazul asta durerea sânilor e cauzata de modificarile tesutului mamar care se pregateste pentru ce va sa vina.

| raspunz a răspuns (pentru cr1stoph91):

Da, în principiu ai dreptate, de cele mai multe ori primul semn de sarcină care alarmează fetele este amenoreea (lipsa menstruației). Uneori însă la implantare oului în mucoasa uterină are loc o sîngerare mică, tranzitorie, pe care multe femei o confundă cu o menstruație. Astfel sarcina este descoperită abia luna următoare când menstruația nu apare.

Răspuns utilizator avertizat
| Buleja_Iasmina_1994 a răspuns:

Nu e neaparat sa fi ramas insarcinata. daca o doare burta poate sa fie si din cauza ca trebuie sa ii vina stopu saptamana viitoare.dar cel mai bine sa faca un test de sarcina.e cel mai indicat

Răspuns utilizator avertizat
| RxTx a răspuns:

Putina puscarie nu ti-ar strica

| anonim_4396 a răspuns (pentru RxTx):

O da, hai sa interzicem reproducerea rolling on the floor.

Răspuns utilizator avertizat
| RxTx a răspuns (pentru anonim_4396):

Credeam ca fata e minora
scuze

| anonim_4396 a răspuns (pentru RxTx):

Nu mie trebuie sa imi ceri scuze laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| CryStAll_7863 a răspuns:

Se poate intampla. Incearca un test de sarcina. E posibil sa o doara capul si burta din cauza ca trebuie sa ii vina stopul.

| lastOne a răspuns:

Costa in jur de 3-4 lei un prezervativ Durex, cum puteti fi atat de inconstienti?

Răspuns utilizator avertizat
| lastOne a răspuns (pentru cr1stoph91):

Daca o deranjeaza prezervativul sau ia anticonceptionale. Inconstienti ca voi au umplut orfelinatele de copilasi nevinovati. Sa ma anunti daca e cazul sa va comunic si pretul la scutece pentru bebelusi.

Răspuns utilizator avertizat
| raspunz a răspuns (pentru cr1stoph91):

E decizia ei dacă păstrează sau nu copilul dar tu trebuie să fii responsabil și să fii alături de ea orice ar fi. E cam devreme să te gândești la asta. Poate îi vine totuși.
Pe viitor nu e bine să mai faceți asta pentru că mai devreme sau mai târziu se poate întâmpla, e ca la ruleta rusească.
Dacă îi place mai mult fără prezervativ atunci singura soluție sigură este folosirea anticoncepționalelor.
prezervatilvele sunt incomode, e adevărat, de obicei pentru că fata nu e lubrifiată cum trebuie înainte și latexul ăla nu alunecă bine. penisul e mult mai alunecos și de asta e și mai plăcut. dar crede-mă, am un prieten care a făcut exact ce faci și tu pentru că fetei nu îi plăcea cu prezervativ, se cheamă coitus interuptus, nu a ejaculat înauntru, și i-a mers o bună bucată de vreme, după care fata a rămas gravidă și a făcut întrerupere de sarcină.

Răspuns utilizator avertizat
| raspunz a răspuns (pentru cr1stoph91):

Și eu sper, oricum o să fie de folos pe viitor, poate alegeți o altă soluție care să fie mai puțin stresantă pentru amândoi. Numai bine și vă țin pumnii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca totusi e sa fie ( ptu sa nu ) pot fi nasica? XD

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru cr1stoph91):

Cati ani ai ?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru cr1stoph91):

Multi inainte.happy

Răspuns utilizator avertizat
| matyas1015 a răspuns:

Da sunt sanse, nu sunt foarte mari dar ele exista deoarece penisu ejaculeaza o solutie care contine spermatozoizi, ca sa scapati de orice grija ducetiva la farmacie luati un test de sarcica(nu este scump) si scapati de griji.mult succes