| anonim_4396 a întrebat:

acum 4, 5 saptamani am avut contact protejat cu prietena mea, prezervativul a fost intact, folosit de la inceput pana la final, ejacularea a fost facuta in afara vaginului, ciclul a venit normal, dar de 2 zile are stari de greata fara ameteli sau alte dureri, poate fi vorba de sarcina, niciunul nu isi doreste acum asa ceva.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca totul s-a desfasurat exact asa cum este precizat si descris in prezenta intrebare, se poate exclude in totalitate posibilitatea de a putea exista o sarcina. Starea de greata daca este reala si exista in realitate, este provocata de o posibila sau probabila disfunctie gastro-intesrtinala. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Greata este prezenta de la o intoxicatie aliemntara, nu de la sarcina, in cazul ei.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă actul sexual a fost protejat, nu poate fi gravida.

| alina2k18 a răspuns:

Sanse 0 de a fi gravida, poate are ceva la ficat, bila etc.
Sa o tina pe orez fiert si carne slaba maine sa vada cum ii e.