| maria030 a întrebat:

Acum cateva zile m-am vazut cu iubitul meu si el si-a dat drumul, dar nu in vagin, ci langa...iar cand am fost la baie sa ma sterg imi e sa nu fi intrat in vagin..nu le am cu arta asta si nu stiu cata nevoie de sperma e nevoie sa ramai. (tin sa mentionez ca eram dupa 2 zile de la ovulatie si aveam sanse medii sa raman)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Daca data ovulatiei a fost foarte precis determinata, in acel caz, in a 2-a zi de dupa ovulatie datorita faptului ca ovulul isi pierde viabilitatea si nu mai poate fi fecundat de spermatozoid, rezulta ca formarea sarcinii in acel moment in proportie de peste 98-99% era deja imposibil de a se putea produce/realiza chiar si in cazul in care ar fi ajuns in mod sigur/cert sperma in vagin.
2.) Fiindca sperma a fost ejaculata ''langa vagin'' si pe urma a fost stearsa si practic/sigur nu avut cum sa ajunga in vagin, se poate presupune ca probabilitatea sa poti ramane insarcinata este extrem de mica, dar nu si cu totul imposibila! dar ar trebui sa fii extrem de ghinionista. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Dana1999 a răspuns:

De ce nu te protejezi, sa nu mai ajungi cu întrebări aici? Daca tot nu vrei sa faci copii, foloseste protectie sau anticonceptionale!

| maria030 explică (pentru Dana1999):

Protecție n am avut de unde lua și n am voie sa iau anti...am ceva probleme :/

| Anonimus107 a răspuns (pentru maria030):

Pai Doamne fereste daca nu ai avut si nu ai voie sa iei anti, fata mea draga opreste-te inainte sa faci o prostie mare! Nu crezi ca e pacat sa faci asta înainte de casatorie?!

| maria030 explică (pentru Anonimus107):

Poate e păcat, poate nu gândesc limpede, dar nu prea ma interesează vârsta la care o fac, adică sunt aproape majora, mai am câteva luni, nu o fac la 12/13 ani....nu mai sunt vremurile in care te luai cu unu’ la 16 ani și trăiați Fericiți împreuna Pana la adânci bătrâneți... băieții nu mai sunt ce au fost și nici fetele, nici eu nu ma consider o sfânta, dar sunt cuminte in limita bunului simt; e primul băiat și avem o relație de durata?‍♀️

| Anonimus107 a răspuns (pentru maria030):

Mmm...ok, cum vrei, dar sper sa nu regreti pentru ce ai facut! Ai sa iti dai seama de greseala ta. O zi buna!

| xilef123 a răspuns:

Nu e nevoie de multa,
mai exact de un singur spermatozoid, marimea unuia este de 0, 006cm
deci de e nevoie de fff putina sperma
Bafta!

| monycutzza a răspuns:

Dacă sperma nu a ajuns în vagin nu se poate forma o sarcina

| valentinagvc a răspuns:

Sanse sunt tot timpul ca sa ramai, mai bine te duci sa ti cumperi un test de sarcina, eu cred totusi ca ai ramas gravida...acum sper sa ai noroc si sa nu ramai