| mirabela26craiova a întrebat:

acum vreo 2 saptamana am cunoscut un baiat pe mess care e foarte sweet:X:*. are nr mew si vorbim la tell si prin mesaje iar el lokuieste intr-un jud in care merg ew la vara la o ruda si stau 2 saptamana. el mi-a propus sa ne intalnim si ew am fost de akord dar el a zis sa fakem "dragoste" dar ew i-am zis ca ma mai gandesc. ew cred ca e tipul de baiat care isi bate joc de fete. el mi-a zis ca are 19 ani dar la tell vokea lui pare de 16 anibig grin.ke sa fac? dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Bună,
- La partea de început nu pot să zic decât 'Ce drăguuuuuţ!'. *cred că aşa ar trebui* Deci, tu 'te cunoşti' doar de 2 săptămâni cu el şi deja ţi-a propus un act sexual?! Da, ce mai rapid. Logic nu te cunoşti cu el, practic nu l-ai văzut în realitate şi nu îi cunoşti personalitatea. Deci dacă ai vorbit pe mess şi la telefon, nu înseamnă că îl cunoşti în totalitate. Şi de ce i-ai zis 'mă mai gândesc', dar de fapt depinde de tine, este alegerea ta. Adică nu ar trebui să accepţi, deja două săptămâni şi vrei să sari în braţele lui? Sfatul meu este: NU şi NU. Acum las la aprecierea ta.

Numai bine.
P.S.: Te rog nu mai scrie cu prescurtări adică: ke, re, mew, ew, lokuieste, facem, tell şi aşa mai departe. Nu o lua în nume de rău.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente Citeşte la 'Ce presupune o raportare'. "intrebari care nu sunt formulate tinand cont de regulile minimale ale gramaticii (includem aici scrierea de tipul "stiu", "esti", "bine", "multumesc"etc)"

3 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Parerea mea? ar fi un gest total aiurea daca ai face ce ti-a propus.straight facenu mai spun ca sunt sigura ca asta e singurul lucru pe care il vrea de la tine.eu te sfatuiesc sa ii refuzi propunerea, iar apoi sa vezi cum reactioneaza.happy

| SimpaticulSupranatural a răspuns:

Zi ca e COOL si sa se dca dracu` cu sexu luilaughing)

| biancabibi a răspuns:

Lasal naiba 'mai are balta peste'. Deja asa de repede? dal naiba.Cred ca asta e tot ce vrea de la tine.