| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si am o intrebare.

Semnele de mai jos sunt semne ca ma place o fata? ( are 13 ani)
Se uita la mine, imi vorbea frumos, ma complimenta, statea langa mine, imi zicea "buna" mereu. Cauta tot felul de motive sa vorbim.
E. Faza e alta.
I-a spus varul meu ca o plac. Ea " mama, mama, ai auzit, ma place!" A zis ca zambea si era fericita. Dupa i-a spus mama rei ceva. Iar dupa i-a spus sa-mi spuna ca vrea sa-mi spuna ceva. happy
Bun. M-am dus sa vorbesc cu ea. Cand a venit, nu a mai spus buna, nu mai facea nimic din ce facea inainte. I-am spus ca o plac. Iar ea " nu, nu te plac. Gaseste-ti alta prietena. Lasa-ma in pace " dupa a intrat in casa

Intrrbarile mele.
1 Exista posibilitatea ca parintii ei, in special mama ei, sa i-o fii interzis cand i-a spus ca o plac?
2. Oare era suparata? Nu mai inteleg.
3. Sa mai incerc odata? Sa o prind linistita. Poate era suparata. Ea mi-a spus ca nu ma place dar semnele alea de ce le face?
4. Oare chiar ma place dar e ceva cu parintii ei? Ma tot gandesc la asta.
Fundaa. happy
Salut.

Răspuns Câştigător
| alchoeN a răspuns:

Nu avem de unde sa stim motivul, doar daca incerci sa vorbesti cu ea, sa o linistesti si sa o intrebi ca ce e nu a fost ok.☺

4 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Probabil ca schimbarea asta brusca are legatura cu parintii ei dar ea te place sigur. Eu zic sa ai rabdare si sa nu renunti asa usor.

| qffwqfw a răspuns (pentru HazelEyes77):

Voi vorbi cu ea a doua oara. Asa este cel mai bine. Sper sa fie asa happy

| Blondina12 a răspuns:

Problema esta alta zic eu, sunteti cam mici pentru chestii de astea si de aici si comportamentul ei schimbator, o realtie este intre 2 oameni maturi si care stiu ce vor, voi la varsta vostra nu prea stiti ce vreti, sfatul meu este sa ramaneti prieteni si in timp cand o sa va maturizati si o sa incepeti sa fiti siguri pe ceea ce vreti o sa puteti construi o relatie frumosa, cel mai bine este sa ramaneti prieteni happy

| qffwqfw a răspuns (pentru Blondina12):

Maturi. laughing
Acesti "maturi" sunt si pe interes. Ma refer in special la femei.
Iubirea de de varstele acestea sunt cele mai frumoase si cele mai sincere. Nu vrea casa, masina, bani si palate. Acum e alta vreme. Maturii se gandesc doar la bani, nu toti dar sunt. Iar copii astia care spuneti voi ca nu sunt de asta, sunt cei mai sinceri si fac cele mai frumoase sentimente. Ea e mare, eu sunt mare. Nu mai suntem copilasi de 11 ani. Poate pe vremea de inainte, era altfel. Acum asa este. Si nu, asta nu inseamna ca se ajunge la sex. Unii aberez enorm. Daca sunt intr-o relatie, nu inseamna ca trebuie sa o si faca. Nu mai aberati. E perfect normal sa ai o relatie de la aceste varste. Sau ati uitat, voi nu ati vrut? Nu cred ca nu. Asa ca salut. Poti sa-tii parerea, dar nu suntem copilasi. E varsta destul de matura pentru asta. Salut si sanatate.