| Alex2526 a întrebat:

am 15 ani si am niste bubite albe pe penis unele daca le storc iese forte putin cv din ele si unele nu, cum fac sa scap de ele cat mai curand fara.medic(tratament acada alifii, ceaiuri etc)
Cand o fata imi face oral o va jena?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ai putea sa te informezi chiar de pe site-ul dat și să vezi că e ceva normal www.sexdex.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=217&Itemid=46

| corbulalbrosu a răspuns:

Acele mici bubite de culoare alb-galbuie pot fi simple cosuri cu sebum care se formeaza in porii pielii penisului, in cazul in care sunt situate la baza firelor de par existente pe suprafata preputiului. Dar/insa mai pot exista si o alta categorie de mici bubite de culoare albicioasa-galbuie, care apar pe suprafata glandului (capului penisului), care reprezinta asa numitele papule perlate peniene (PPP). Acestea sunt de fapt tot niste bubite cu aspect de cosuri (acne) dar acestea sunt situate ori imprejurul coroanei glandului (capului) sau pe zona sanatul balanopreputial, adica acea adancitura sub forma de sant circular existent intre gland si trunchiul penisului. Se apreciaza ca in mod efectiv acele bubite/cosulete nu jeneaza fata/femeia in momentul efectuarii oralului, dar o poate deranja aspectul lor nu tocmai placut sau agreabil si teama de a nu-i provoca sau transmite vreo boala/infectie fiindca nu toata lumea stie ca sunt complet inofensive. Pentru a afla mai multe informatii si date privind posibilitatii de a fi vorba de asa ceva, acceseaza si citeste urmatorul articol : http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Nu o sa o jeneze. Apelează la un medic pentru aceasta problema.