| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au iesit niste bubite albe pe, penis, cum sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca acele bubite albe cu aspect de cosuri au aparut pe coroana glandului (capului) atunci se poate sa fie vorba de asa numitele papule perlate peniene (PPP) care nu reprezinta vreo afectiune sau o alergie si nicio infectie. Este de fapt vorba de un fel de acnee manifestata la nivelul glandului. Pentru mai multe informatii iti indic sa citesti urmatorul material : http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene. De obicei nu provoaca absolut nicio modificare la nivelul penisului, efectul lor asupra barbatului poate fi doar de natura psihica si mentala din cauza faptului ca sunt inestetice. Indepartarea lor este greoaie si destul de costisitoare. Multa sanatate!

| RazvyEnglezu a răspuns:

Repede, fa pipi pe penis. Am avut si eu si a trebuit sa ma pun pe jos si sa fac, cum sa zic, o fantana de pipi ca nu era nimeni acasa.
Sper ca ti-am salvat viata, esti bine venit!