| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si pot spune ca ma masturbez de la varsta de 12. Uneori ajungeam sa ma masturbez si de 2- ori pe zi. Vroiam sa va intreb daca pot aparea efecte negative. Si daca da ele ar fi putut apara deja sau vor aparea daca voi mai continua? Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| AndreiBox a răspuns:

Salut Bogdane, pff... lasa masturbarea, stiu ca e o cale buna sa iti controlez hormonii cand nu ai o fata, fa'ti o prietena...
Da pot aparea efecte secundare, de la prea multe filme porno.etc, excitarea poate aparea mult mai greu cand va trebuii sa faci si tu sex sau dragoste, pentru ca foarte rar vei face cu o fata ce vezi in filmele alea, o fata trebuie respectata! mai pe scurt ti se scoala mai greu.happy Ai grija.

| bogdan171995 a răspuns:

Si acest lucru se va intampla daca mai fac?