| TonySzabo a întrebat:

Am aflat că, colega mea de banca( scuzați cacofonia) ma place (si eu pe ea) dar nu sunt chiar așa de sigur ca ma place. Cum as putea sa fac sa o întreb daca ma place dar fara sa își dea seama pentru ca ar fi foarte jenant sa ma înșel?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreab-o. Ce e asa greu? Iti este frica de un raspuns negativ din partea ei?

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca etsi confuz, ai aflat ca te place, dar nu crezi ca te place? Ce esti tu, toma necredinciosul?
Intreab-o si aflii sigur!
Tu bag sama ca esti mai prostut din fire, cum adica sa o interbi daca te place, dar sa nu-si dea seama? Tocmai, ca trebuie sa isi dea seama, ca sa-ti raspunda sincer!

| corbulalbrosu a răspuns:

Propune-i sa te insoteasca sa serviti o inghetata, o prajitura si un suc sau sa iesiti la o plimbare asa hai hui, pe jos sau cu rolele sau bicicletele. Succes!

| neutrino a răspuns:

Invit-o, in oras, la un film, spectacol etc.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Observa-i constant atitudinea fata de tine. Daca iti zambeste mereu si e binevoitoare cu tine, cred ca e destul de evident ca te place, fara s-o intrebi!
Bafta!

| RoxanaGhost a răspuns:

Iesiti dupa ore, sau in weekend in parc, ia-i un buchet de flori[nu ceva foarte pompos, un simplu trandafir], poarta-te frumos cu ea. Dupa vreo doua-trei intalniri de genul[asta nu inseamna flori mereu laughing doar prima data sa-si faca o parere buna despre tine] iti dai seama daca te place sau nu. Daca se inroseste, iti zambeste si se uita incontinuu la tine sigur te place.Cateodata fetele mai cauta motive sa te ia si in bratebatting eyelashes

| Anonim141297 a răspuns:

Eu sunt fată și i-am spus în față colegului meu de bancă că îl plac și am așteptat răspunsul lui. La început s-a fofilat și nu mi-a spus nimic. Logic mi-am dat seama că mă place și în plus am avut confirmări din partea colegilor.

Acum el mă place în continuare, dar eu nu, căci acum l-am cunoscut mai bine și... Da!